Nowości Hondy w Genewie

Honda ujawniła nowości, które zaprezentuje podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Zobaczymy m.in. koncept modelu Civic w wersji kombi.
Jednym z dwóch prezentowanych konceptów będzie Civic w wersji kombi, który zdradzi wiele cech stylistyki modelu produkcyjnego. Kolejnym będzie europejska premiera nowej studyjnej wersji Hondy NSX, która umożliwi obserwację kierunku rozwoju stylistyki wnętrza kolejnej, seryjnej generacji tego modelu.

Stylizacja nadwozia nie uległa wielkim zmianom w porównaniu z poprzednim konceptem. Samochód nadal wyróżnia się szeroką i zarazem niską sylwetką oraz kuszącymi, sportowymi gabarytami.

Honda wystawi również model CR-V, który podobnie do Hondy Civic, będzie teraz wyposażany w wysokoprężną jednostkę napędową i-DTEC o pojemności 1,6 litra, która zapoczątkowała nową generację silników z serii Earth Dreams Technology.

Honda CR-V 1.6 i-DTEC dostępna będzie z napędem na jedną oś i przekładnią manualną. Silnik 1.6 i-DTEC to lekka jednostka napędowa zapewniająca dobrą dynamikę, prowadzenie oraz niskie koszty eksploatacyjne. Honda CR-V 1.6 i-DTEC pojawi się w salonach dilerskich jesienią 2013 roku.

Onet.pl