Nowości Hondy na salonie we Frankurcie

Honda zapowiada nowości, które zostaną zaprezentowane podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Główną gwiazdą stoiska japońskiej marki będzie nowy Civic Tourer.

Frankfurt będzie miejscem debiutu Civica Tourer. Producent zapowiada, że samochód wyróżniać się będzie eleganckim i nowoczesnym nadwoziem oraz wiodącą w klasie przestronnością wnętrza. Model został zaprojektowany i stworzony w Europie, zaś jego wytwarzanie odbywać się będzie w brytyjskich zakładach Hondy. Auto pojawi się na rynku na początku 2014 r. Gamę Civica umocni wersja 5-drzwiowa o odświeżonej stylistyce nadwozia i wnętrza.

Honda NSX Concept II, której europejski debiut przypadł na tegoroczny Salon Samochodowy w Genewie, prezentuje jeden z możliwych kierunków w stylizacji wnętrza modelu NSX kolejnej generacji. Model odegra rolę ambasadora serii Earth Dreams Technology, symbolizując filozofię Hondy polegającą na połączeniu dynamiki z ekologią.

Na tegorocznym stoisku będzie można podziwiać Civica WTCC, który startuje w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych. Za kierownicą pojazdu w obecnym sezonie zasiadają Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro. Pod maską pracuje 4-cylindrowa jednostka HR412E 1,6 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem. Obok pojazdu będzie prezentowany też wyścigowy motocykl RC213V, wykorzystywany w serii Moto GP przez zespół Repsol Honda.

Uzupełnieniem ekspozycji będzie bolid F1 McLaren Honda MP4/4. Kultowa maszyna z silnikiem V6 twin-turbo o pojemności 1,5 l zdominowała w 1988 r. serię F1, wygrywając 15 z 16 wyścigów GP. Bolid ustanowił rekord pod względem liczby wygranych GP w jednym sezonie i pomógł wywalczyć tytuł mistrzowski zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów. Honda powróci do rywalizacji w Formule 1 w 2015 r. w ramach projektu realizowanego z McLarenem.

Źródło: Honda