Nowe inwestycje w Wałbrzyskiej SSE

Blisko 330 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK”. 10 firm deklaruje inwestycje przekraczające 300 mln zł. W wałbrzyskim Zamku Książ odbyło się wręczenie nowych zezwoleń na działalność w strefie.

W grupie inwestorów są również podmioty działające w sektorze motoryzacyjnym:

Przykładowo, spółka Inoxveneta otrzymała drugie zezwolenie na działalność w WSSE i zdecydowała się na rozbudowę zakładu w Strzelinie. Dodatkowe linie technologiczne zwiększą produkcję hermetycznych obudów oraz urządzeń stosowanych w branży AGD i motoryzacyjnej. Włoska firma zainwestuje 1,8 mln zł. i zatrudni co najmniej 5 osób.

Gestamp Wrocław wynajmie i wyposaży w linie technologiczne halę we Wrocławiu. Hiszpański przedsiębiorca zajmuje się projektowaniem i produkcją m.in. ram podtrzymujących silnik, skrzynię biegów oraz kolumnę kierownicy. Firma zainwestuje 69 mln złotych i zatrudni co najmniej 20 osób.

Niemiecki Kayser Automotive Systems stworzy co najmniej 80 miejsc pracy w Kłodzku. Zainwestuje prawie 11,5 mln zł a będzie produkować przewody ciśnienia oraz paliwowe. Części wykorzystywane będą w pojazdach światowych koncernów takich jak Volkswagen, Audi, Seat oraz Skoda.

Framo Morat Polska należy do międzynarodowej grupy Franz Morat. Jest producentem układów napędowych, począwszy od kół zębatych, poprzez przekładnie, aż po kompletne mechanizmy skrzyń biegów. Nowa inwestycja zostanie zlokalizowana w hali produkcyjno-magazynowej w Nowej Rudzie. Firma zadeklarowała inwestycje przekraczające 10 mln zł i zatrudnienie minimum 40 osób.

Poza tym w WSSE zainwestują:
– Solgaz (AGD) w Świdnicy, który produkuje gazowe kuchenki pod zabudowę. Zatrudnienie 5 osób. Nakłady: 1,3 mln zł.
– W Świdnicy rozwinie się także firma Almes Poland (AGD), producent komponentów do silników i wentylatorów (10 miejsc pracy; 3 mln zł).
– Corthinx – polski producent łodzi wycieczkowych i sportowych (nakłady 7,5 mln zł, zatrudnienie 20 osób).
– CW Lundberg – szwedzka firma produkująca akcesoria dachowe (płotki przeciwśniegowe, pomosty, drabiny). Zainwestuje ok. 5 mln zł w budowę zakładu w Dzierżoniowie i zatrudni przynajmniej 7 pracowników.
– W Skarbimierzu hiszpańska Great Maple Company zajmie się produkcją opakowań do wyrobów spożywczych oraz folii do laminowania i etykietowania (123,5 mln zł; 70 miejsc pracy).
– Cedrob zatrudni co najmniej 70 osób w Kluczborku i zainwestuje 70 mln zł. Wybuduje zakład z linią technologiczną do wytwarzania mieszanek paszowych dla zwierząt.

źródło: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Autor:  wnp.pl (AG)