Nowa fabryka high-tech w Warszawie już otwarta

Zakończyła się długo wyczekiwana inwestycja TRUMPF Huettinger w Polsce – nowa fabryka high-tech w Warszawie została oficjalnie otwarta. Równocześnie polski oddział niemieckiej firmy wypracował w zakończonym roku obrotowym przychody ze sprzedaży w kwocie 315 mln euro, czyli o 77% więcej niż przed rokiem. W związku z inwestycją zwiększono również o 62% zatrudnienie.

TRUMPF Huettinger dopiero zakończył swoją ekspansję w Polsce, a już zapowiada, że jego plany z dalszym rozwojem pozostają ambitne. 

„Zakończony rok obrotowy, który dotyczy okresu od lipca 2022 do czerwca 2023 r. był przełomowy dla TRUMPF Huettinger w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku firma ogłosiła ambitne plany związane z dynamicznym wzrostem zatrudnienia i duże inwestycje, związane m.in. z rozbudową linii produkcyjnych oraz działu badań i rozwoju. – Dziś z wielką satysfakcją możemy powiedzieć, że był to bardzo udany, choć jednocześnie niezwykle wymagający okres. Planowane duże wzrosty w okresie destabilizacji i powolnego procesu odbudowy na rynkach były naznaczone biznesową niepewnością. Jednak, teraz gdy patrzymy na wyniki wypracowane przez cały zespół, możemy powiedzieć, że pomimo wielu zewnętrznych wyzwań wykonaliśmy znakomitą pracę. W najbliższych miesiącach nasze ambicje i wiara we własne umiejętności każą nam zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej i powalczyć o utrzymanie trendu wzrostowego” – mówi Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce, w komunikacie prasowym.

Jak podaje firma w komunikacie prasowym, w zakończonym roku obrotowym polski oddział TRUMPF Huettinger znacząco zwiększył nakłady na dział badawczo-rozwojowy (o 61% rdr) oraz na inwestycje (o 54%), co zaowocowało m.in. realizacją nowoczesnego zakładu produkcyjnego na warszawskiej Białołęce – a precyzyjniej na Annopolu, w którym odbywa się już produkcja. 

W nowym zakładzie TRUMPF Huettinger będzie odbywał się m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. 

„Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce. Myślami wybiegamy już także w przyszłość, mając na uwadze naszą nową inwestycję w Kobyłce, gdzie w przyszłym roku wprowadzimy się do kolejnego nowoczesnego budynku produkcyjnego i biura o powierzchni 25 tys. mkw.” – wskazuje Paweł Ozimek.

Firma podkreśla, że z dotychczasowego zakładu w Zielonce zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. TRUMF wskazuje, że dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – linie te wytwarzały ponad 70 tys. takich płytek w skali miesiąca. Teraz jednak zostały do nich dołożone kolejne trzy linie o znacznie większej efektywności, co oznacza, że moce przerobowe wzrosły prawie trzykrotnie. Zgodnie z planem mają zostać jeszcze zwiększone, ponieważ w nowo otwartej lokalizacji docelowo ma być ich 10. 

„Polski sektor zaawansowanych technologii jest w fazie intensywnego rozwoju. Skalą ustępuje wielu zachodnim rynkom, ale tempo, w jakim gonimy czołówkę, jest imponujące. Dobre warunki inwestycyjne w połączeniu z doskonałą, wykwalifikowaną kadrą pozwalają nam realnie myśleć o utrzymaniu szybkiego tempa wzrostu w przyszłości. Wiele zależy jednak od otoczenia rynkowego, warunków gospodarczych  i geopolitycznych. To czynniki, które bardzo mocno wpływają nie tylko na płynne funkcjonowanie węzła dostaw, ale także na całą wydajność sektora elektroniki ” – mówi Rafał Bugyi, prezes sektora elektroniki Grupy TRUMPF.

Źródło: www.evertiq.pl