Nowa chińska marka samochodów wchodzi do Polski

Pierwsze modele chińskiej marki BYD otrzymały właśnie europejską homologację. Oznacza to, że aut już wkrótce spodziewać się można w salonach…

Na tle pozostałych producentów z Państwa Środka BYD wyróżnia się tym, że stawia głównie na pojazdy z napędem elektrycznym. Europejską homologację otrzymały właśnie osobowy pojazd o nazwie BYD B6 oraz autobus – BYD K9.

Model B6 udostępniony zostanie polskim klientom do jazd testowych już w przyszłym miesiącu. Samochód osiąga zasięg ponad 300 km na jednym, pełnym cyklu ładowania. Czas ładownia uzależniony jest od stosowanej ładowarki i wynosi 6 godzin przy standardowej ładowarce o mocy 10 kW lub 40 minut przy zastosowaniu najmocniejszej stacji szybkiego ładowania (100 kW).

Koncern BYD produkuje i sprzedaje na chińskim rynku samochody o napędzie alternatywnym wykorzystując własne doświadczenia w produkcji najnowocześniejszych akumulatorów. BYD jest jednym z największych światowych dostawców zaawansowanych technologicznie baterii do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, począwszy od telefonów komórkowych poprzez różnego rodzaju osobiste, także przenośne komputery, aż do wielkich baterii przemysłowych. Firma BYD posiada w swojej ofercie również systemy służące do magazynowania energii, np. ogniwa słoneczne, stacje magazynowania energii, itp.

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997