Nissan inwestuje w Ampere i wchodzi w sojusz z Hondą

Koncern Nissan Motor zainwestuje w należącą do Renault spółkę Ampere – europejskiego producenta pojazdów elektrycznych i dedykowanego im oprogramowania. Nissan zawarł też umowę partnerstwa z Honda Motor, planując globalną ekspansję na rynku samochodów elektrycznych.

Transakcja na linii Nissan – Renault ma dojść do skutku mimo falstartu i braku powodzenia w wejściu spółki Ampere na giełdę. To kolejna inwestycja Nissana w rynek samochodów elektrycznych.

„Chcemy być globalnym graczem na rynku elektryków. Dlatego też, niezależnie od kwestii ich debiutu giełdowego, zamierzamy zainwestować w spółką Ampere. Już rozmawiamy o naszych dalszych planach względem Ampere” – powiedział dziennikarzom dyrektor generalny Nissana Makoto Uchida. Dodał, że firma chce mocniej zaznaczyć swoją obecność w Europie pogłębiając swoje partnerstwo z Renault.

Firma Nissan Motor była jednym z pionierów w dziedzinie pojazdów elektrycznych ze swoim w pełni elektrycznym modelem Leaf. Chcąc powrócić na szczyt Japończycy zdecydowali się na nawiązanie współpracy z jednym z ich największych lokalnych rywali  – Hondą Motor. To partnerstwo jest strategiczną decyzją mających na celu stawić czoła ostrej konkurencji ze strony chińskiego BYD, Tesli i innych globalnych producentów samochodów.

Nissan i Honda cały czas dyskutują nad ramami wzajemnej współpracy. Jednak obie firmy już teraz potwierdzają chęć wprowadzenia na indyjski rynek pięcio i siedmioosobowych aut.

Źródło: evertiq.pl