Niemieckie fabryki Forda dodają gazu

Ford zwiększa produkcję w swoich niemieckich zakładach w Saarlouis i Kolonii, w odpowiedzi na rosnący popyt na kilka najlepiej sprzedających się pojazdów.

Od przyszłego tygodnia, Ford zwiększy produkcję modeli: Focus, C-MAX i Grand C-MAX w fabryce w Saarlouis 240 szt. do poziomu 1 770 pojazdów dziennie. Focus i C-MAX zajmują drugi i trzecie miejsce wśród najlepiej sprzedających się pojazdów Forda w Europie.

W lutym, zakład Forda w Kolonii zwiększy produkcję Forda Fiesta o 300 jednostek dziennie do poziomu 1 850 pojazdów. Wprowadzi też sześć dodatkowych zmian weekendowych. Fiesta to lider sprzedaży w Europie.

Rok 2015 ma być dla Forda w Europie bardzo urozmaicony w zakresie wprowadzania nowych pojazdów. Oprócz pełnego rozwinięcia gamy nowego Focusa i Mondeo, marka wprowadzi nowe wersje modeli: Galaxy, S-MAX, C-MAX, Grand C-MAX, C-MAX Energi plug-in hybrid. Bedzie też Focus ST i Focus ST diesel, Mustang Fastback i Cabrio oraz odświeżone wersje Ecosporta, Rangera, Transita Connect i Tourneo Connect. Nowy SUV – Edge – wejdzie do produkcji pod koniec 2015 roku.

źródło: Ford

wnp.pl