Niemieckie auta używane wciąż bestsellerem w Polsce

Rośnie import używanych samochodów do Polski. W pierwszych dwóch miesiącach tego roku po raz pierwszy zarejestrowano ponad 135 tys. takich aut, co oznacza wzrost w porównaniu z początkiem ubiegłego roku o ponad 20 proc.

W styczniu 2016 roku sprowadzono do Polski i zarejestrowano po raz pierwszy ponad 65 tys. aut osobowych, a w lutym ta wartość przekroczyła 70 tys. sztuk – podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Nadal prym wśród przywożonych do nas pojazdów wiodą te, których wiek przekroczył już 10 lat. To ponad 65 proc. wszystkich zarejestrowanych aut. Jedynie 4,2 proc. stanowią te wyprodukowane najwyżej 4 lata temu.

W ubiegłym roku po raz pierwszy w Polsce zarejestrowano niemal 792 tys. samochodów sprowadzonych z zagranicy. 55,6 proc. stanowiły auta starsze niż 10 lat, 6,5 proc. młodsze niż 4 lata.

Ulubioną marką polskich klientów pozostaje Volkswagen. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy sprowadzono ponad 18 tys. sztuk aut tego producenta, co jest wzrostem o 12 proc. w stosunku do tego samego okresu rok temu. Na drugim miejscu plasują się modele Opla (15 724 szt.), na trzecim Audi (12 270 szt.). Jedyną marką w pierwszej piątce, która nie reprezentuje motoryzacji naszych sąsiadów zza Odry jest Renault. Francuzi nieznacznie tylko ustąpili w tej klasyfikacji Fordowi, a obie marki znalazły ponad 9 tys. nabywców. Wszystkie odnotowały znaczące wzrosty w porównaniu z 2015 r.

wp.pl, BC