Niemiecka firma po raz pierwszy inwestuje w Polsce

Jedna z gałęzi biznesowych założonego w 1912 roku Kostalu – Kostal Automobil Elektrik – po raz pierwszy inwestuje w Polsce. Niemiecka firma podpisała z Panattoni umowę najmu 15,5 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz około 1,7 tys. mkw. przestrzeni biurowej.

Nowy zakład niemieckiej firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego (zaawansowanych technologicznie podzespołów elektronicznych, elektromechanicznych i mechatronicznych) będzie znajdował się w Świdniku, gdzie zlokalizowany jest Panattoni Park Lublin IV. Zgodnie z wypowiedzią Konrada Jacewicza z Cushman & Wakefield, które doradzało niemieckiej firmie w doborze lokalizacji, zakończenie budowy i przekazanie zakładu do użytku zaplanowano na listopad 2023 roku.

„Po przeanalizowaniu danych rynkowych oraz możliwości ulokowania nowego zakładu produkcyjnego, firma podjęła decyzję o stworzeniu nowego zakładu w Świdniku, w województwie lubelskim. Na ów wybór wpłynęły zalety w sferze logistyki: bliskość naszych zakładów w Ukrainie oraz zakładów naszych klientów na południe od Polski i w Europie Zachodniej. Ważnymi argumentami była dostępność siły roboczej w regionie, a także zachęty strefy ekonomicznej. Warto wspomnieć, że jest to początek działalności Grupy Kostal w Polsce” – mówił Radosław Szkup, członek zarządu i dyrektor zarządzający Kostal Automotive Poland.

Kostal ma 46 oddziałów w 21 krajach: w Niemczech, Bułgarii, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, we Włoszech, Szwecji, Hiszpanii, Grecji, Czechach, na Węgrzech i Ukrainie, Macedonii Północnej, Maroku, Brazylii, Chinach, Indiach, Japonii, Korei, Meksyku, a także w USA. 

Źródło: evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997