Najpopularniejsze kolory aut na świecie

Według aktualnych trendów światowych, najpopularniejszym kolorem w motoryzacji jest obecnie biały. Zdecydowana większość klientów przyznaje, że kolor nadwozia ma wpływ przy podejmowaniu decyzji zakupowych w salonie.
Jak wynika z zestawienia przygotowanego przez firmę PPG, około 22% samochodów wyprodukowanych w tym roku na całym świecie to auta z nadwoziem w kolorze białym. Na miejscu drugim z udziałem na poziomie 20% w rankingu popularności plasuje się kolor srebrny, natomiast trzeci jest czarny (19%), który do roku 2010 zajmował pozycję globalnego lidera.

Na kolejnych miejscach listy plasują się takie kolory jak szary (12%) oraz czerwony (9%).

Nieco inaczej wygląda taki ranking na rynku europejskim, gdzie listę także otwiera biały (23%), jednak już na drugim miejscu jest czarny z udziałem 21%. Kolejne miejsca w zestawienia to kolejno kolory takie jak szary (17%), srebrny (13%) oraz niebieski i czerwony (po 7%).

Z kolei w Ameryce Północnej najpopularniejsze aktualnie kolory to biały i czarny (odpowiednio 21% oraz 19%), natomiast w regionie Azji i Pacyfiku prym wiedzie ex aequo srebrny i biały (po 23%), wyprzedzając kolor czarny (19%).
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997