Najlepsze samochody dla kobiety

Oto ciekawe wyniki badania przeprowadzonego w Niemczech przez ADAC na temat zadowolenia kobiet-kierowców z posiadanego przez siebie samochodu. Czy powszechna opinia, że kobietom odpowiadają przede wszystkim małe samochody, jest prawdziwa?
Wyniki ankiety z udziałem około 20 000 osób według ADAC wydają się nie potwierdzać tej popularnej opinii. Jak wynika z cytowanego badania przeprowadzonego niedawno w Niemczech, najbardziej zadowolone ze swojego samochody są kobiety, które jeżdżą modelem BMW X3 (ocena: 81,5 na 100 punktów).

Samochód producenta z Bawarii chwalony jest przede wszystkim za komfort, przy czym sama cena (od 36 400 EUR) wydaje się tu według kobiet mniej ważnym czynnikiem.

Za BMW X3 w rankingu zadowolenia wśród kobiet-kierowców plasują się kolejno takie samochody jak Audi A6 oraz Mercedes Klasy E, które uzyskały ocenę 81/100.

W rankingu ADAC na temat zadowolenia kobiet-kierowców w Niemczech sklasyfikowano łącznie 93 modele samochodów. Co może wydać się ciekawe, na ostatnich pięciu miejscach zestawienia uplasowały się wyłącznie samochody segmentu A oraz B: zamykający stawkę Chevrolet Matiz uzyskał ocenę na poziomie 51,1/100.

Dla porównania, oto zestawienie trzech najlepszych modeli w rankingu zadowolenia mężczyzn-kierowców:
1. BMW Serii 5 (81,6/100)
2. Audi A5 (80,4/100)
3. BMW X3 (80,1/100)

Przedmiotem badania były takie zagadnienia jak m.in. właściwości jezdne samochodu, jakość wykonania, stosunek ceny do wartości użytkowej, jak również jakość obsługi serwisowej i przywiązanie do marki.
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski