Najczęściej rejestrowane samochody w Polsce

Oto dostępny za darmo ranking 50 najpopularniejszych modeli osobowych na polskim rynku za czerwiec oraz łącznie za całe pierwsze półrocze. Na najwyższych miejscach podium goszczą dobrzy znajomi: Fabia, Octavia, Golf oraz Focus.
W czerwcu bieżącego roku najpopularniejszym modelem po względem liczby zarejestrowanych egzemplarzy znów jest Skoda Octavia. Dzięki 1 071 sztukom przewaga nad drugim w kolejności konkurentem wyniosła aż 223 auta, podczas gdy miesiąc było to tylko 87 oczek.

Na miejsce drugie miesięcznej listy za czerwiec powędrowała Skoda Fabia, która uzyskała 848 rejestracji i wyprzedziła Volkswagena Golfa, plasującego się na trzecim miejscu podium z wynikiem 840 egzemplarzy.

Dla porównania, w rankingu miesięcznym za maj to VW Golf był drugi, a Skoda Fabia trzecia. Nie zmienia to jednak faktu, że kompakt niemieckiego producenta nadal plasuje się w ścisłej czołówce zestawiania najpopularniejszych modeli na polskim rynku (np. jeszcze w kwietniu 2013 Golf był na pozycji piątej).

Awansem o dwa oczka w porównaniu z majem pochwalić się może Opel Astra, która dzięki 701 rejestracjom jest teraz na miejscu czwartym.

Kolejne miejsce na liście należy do Renault Clio (639 egzemplarzy). W zestawieniu za maj ten francuski reprezentant aut segmentu B zajmował identyczną lokatę.

Z miejsca czwartego w maju na szóste spadł natomiast Ford Focus, który miał w czerwcu 636 rejestracji. To tylko nieznacznie więcej niż kolejny kompakt w zestawieniu miesięcznym, czyli Hyundai i30 (617 sztuk). Warto w tym miejscu dodać, że produkt Hyundaia osiągnął w porównaniu z majem największy wzrost notowań, przesuwając się z pozycji 11-tej na siódmą.

Z wynikiem 581 egzemplarzy miejsce w pierwszej dziesiątce utrzymuje popularny nie tylko wśród polskich klientów crossover Nissan Qashqai. W porównaniu z zestawieniem majowym Qashqai przesunął się nawet o jedną pozycję w górę.

Dwa pozostałe modele w pierwszej dziesiątce na czerwiec zanotowały natomiast spadek notowań w rankingu: Toyota Yaris zajmuje teraz miejsce dziewiąte (maj 2013: pozycja ósma), a Kia Sportage – dziesiąte (maj 2013: miejsce siódme).

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl. Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.

IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997