Moto-re-inwestycje w LSSE

W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (Podstrefa Legnica) pięć firm zdecydowało się na reinwestycje. Wszystkie podmioty produkują m.in. dla branży automotive.

Spółka Winkelmann zamierza wydać co najmniej 150 mln zł i zwiększyć powierzchnię produkcyjną budynków oraz zakupić nowe maszyny, stworzyć nowe linie produkcyjne, które pozwolą na produkcję pojemnościowych podgrzewaczy wody oraz części do motoryzacji.

Haerter Technika Wytłaczania planuje zainwestować prawie 62,5 mln zł, a także zwiększyć zatrudnienie o 15 nowych pracowników. To globalny dostawca rozwiązań w zakresie narzędzi postępowych, precyzyjnie wykrawanych elementów. Firma produkuje wykrawane i wytłaczane detale i podzespoły dla motoryzacji, AGD i przemysłu elektronicznego.

Gates Polska kupi nowy miksera do mieszania gumy oraz powiększy przestrzeń magazynową. Koszt całkowity to co najmniej 35 mln zł. Dodatkowo firma zadeklarowała zwiększenie zatrudnienia i utrzymanie co najmniej 518 pracowników. Gates rozpoczął produkcję pasów przemysłowych w Legnicy w 2001 r., wytwarzając ich ponad milion miesięcznie.

Niemiecka firma Wezi-tec otrzyma kolejne zezwolenie w związku z planowaną inwestycją o wartości co najmniej 35 mln zł. Firma zamierza zakupić maszyny oraz powiększyć powierzchnię produkcyjną, a także zatrudnić 30 osób w związku z nowym projektem. Firma wytwarza moduły wyposażenia wewnętrznego aut, bagażnika, osłon silnika oraz zewnętrznych listew progowych. Produkty z legnickiego zakładu trafiają m.in do Audi i Volkswagena.

Pittsburgh Glass Works planuje zakupić nową linię produkcyjną do produkcji podzespołów ze szkła laminowanego znajdującego zastosowanie w przemyśle samochodowym, w szczególności w postaci nowych rozwiązań w produkcji szyb samochodowych przednich i tylnych oraz szyberdachów. Wartość projektu wyniesie co najmniej 120 mln zł i wiąże się z zatrudnieniem 70 pracowników w zakładzie w Środzie Śląskiej.

Fiuka Polska uruchomi nową linię produkcyjną wykorzystując automat do formowania metalowych wyrobów m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego w istniejącej hali w Środzie Śląskiej. Firma zainwestuje prawie 29 mln zł. Spółka zajmuje się produkcją podzespołów i komponentów z metalu. Produkcja własna koncentruje się przy tym na wytwarzaniu części wykrawanych, tłoczonych i spawanych, kół pasowych, tulei rurowych, części rurowych odkształcających oraz komponentów.

źródło: LSSE

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997