Mokka z Saragossy?

General Motors rozważa przesunięcie dużej części produkcji crossovera Opel Mokka z Korei Południowej do Hiszpanii, informuje niemiecki Handelsblatt, powołując się na źródła w siedzibie koncernu w USA.
Opel, który jest spółką zależną GM, już zapowiedział, że nowa generacja Mokki będzie wytwarzana w Europie, a nie w Korei. Od europejskiej premiery w październiku zebrano ponad 100 tysięcy zamówień na ten model. Popyt był wyższy niż się spodziewano, co doprowadziło do wydłużenia listy oczekujących.

Produkcja Opla Mokka w zakładzie w Saragossie pozwoli wykorzystać wolne moce zakładu i może obniżyć straty firmy w Europie. Hiszpański zakład wytwarza obecnie małe modele Corsa i Meriva.

Tyle doniesienia niemieckiego magazynu. Rzecznik Opla mówił w poniedziałek, że GM szuka dodatkowych możliwości produkcji subkompaktowych SUV’ów ale odmówił komentarza ws. planów wykorzystania hiszpańskiego zakładu. Przy okazji nie było też potwierdzenia co do planów wyprowadzenia z Korei produkcji siostrzanego dla Mokki modelu Chevrolet Trax.

W marcu, Opel komunikował, że zastanawia się m.in. nad nową lokalizacją produkcji modeli Antara i Agila Europie i Korei, ale żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Mokka to jeden z kilku nowych produktów, obok średniej wielkości kabrioletu Cascada (z zakładu GMMP w Gliwicach), co do których Opel ma nadzieję, że pomogą przyciągnąć nowych klientów i pomóc ograniczyć straty finansowe firmy. W ub.roku Opel sprzedał 5 313 egzemplarzy modelu Mokka (dane JATO Dynamics).

źródło: Automotive News, AUTOR: WNP.PL (AG)