Masterlease pełna parą

Najwyższa dynamika sprzedaży w całej branży leasingowej. Trzykrotnie wyższe zyski. Do tego bliskie perspektywy zakupów kolejnych portfeli. Masterlease idzie do przodu pełną parą.
Początek roku to dla Masterlease czas dużych sukcesów zarówno w zakresie wyników sprzedaży, jak i zysków finansowych odnotowanych przez wszystkie spółki grupy.

„Nie tak dawno informowaliśmy o rekordowym pierwszym kwartale pod względem sprzedaży, w którym prześcigając tempo rozwoju całego rynku odnieśliśmy wzrost na poziomie blisko 40% – komentuje Konrad Karpowicz, dyrektor handlowy Masterlease.

W tej chwili po podsumowaniu wyników finansowych Masterlease może pochwalić się kolejnym sukcesem. Pierwszy kwartał okazał się bowiem rekordowy w historii firmy również pod względem finansowym: po pierwszych trzech miesiącach grupa Masterlease odnotowała zysk netto na poziomie ponad 14 mln zł.

To blisko trzykrotnie więcej niż w pierwszym kwartale roku 2012 oraz w pierwszym kwartale roku 2011.

Masterlease jest dynamicznym graczem rynku Car Fleet Management, który nie oddaje tytułu lidera od ponad 7 lat. „Tak dobre obecnie wyniki handlowe i finansowe to efekt precyzyjnej realizacji naszej strategii – tłumaczy Jakub Kizielewicz, dyrektor finansowy Masterlease.

„Grupa poprawiła efektywność operacyjną w każdym obszarze swojej działalności, jednocześnie redukując koszty finansowe. Mamy ambicje zbudowania rentownej, dynamicznej firmy będącej liderem w branży Car Fleet Management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Na początku tego roku Masterlease dokonał przejęcia BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o (polska spółka leasingowa austriackiej grupy BAWAG). W ten sposób portfel Masterlease powiększył się o blisko 1 000 samochodów.

Grupa Masterlease zamierza aktywnie uczestniczyć w konsolidacji krajowego rynku CFM. W najbliższych tygodniach lider rynku spodziewa się zamknąć kolejną transakcję przejęcia portfela kontraktów CFM.
Źródła, Masterlease
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997