Luksusowo i sportowo

Mercedes-Maybach oraz Mercedes-AMG to dwie podmarki, które rywalizować będą o względy wyjątkowo wymagających klientów. Czas próby przyjdzie już w roku 2015.

Daimler stawia na jeszcze większą różnorodność swojej rozrastającej się w szybkim tempie gamy modelowej. W ostatnim czasie koncern ze Stuttgartu zapowiedział stworzenie dwóch specjalnych podmarek, które – choć adresowane do klientów szukających skrajnie różnych aut – łączy jedno: przywiązanie do produktu najwyższej światowej klasy.

Z jednej strony pojawia się więc podmarka Mercedes-Maybach. To oferta szykowana pod klientów, którzy przy praktycznie nieograniczonej zasobności swojego portfela szukają samochodu bardzo starannie wykonanego, ekskluzywnego oraz prestiżowego, z szerokim spektrum możliwości indywidualizacyjnych.

Przykładem takiego produktu jest Mercedes-Maybach S 600, przygotowany jako światowa premiera podczas wystawy w Los Angeles oraz chińskim Guangzhou. Premiera rynkowa szykuje się w roku 2015.

Skoro oznaczenie Maybach to dla Mercedesa synonim najwyższego luksusu i prestiżu, to naprawdę sportowe osiągi z dużą dawką adrenaliny zapewni podmarka Mercedes-AMG. W tej drugiej gamie pojawi się oczywiście Mercedes-AMG GT, który jako rasowe coupe z 4-litrowym silnikiem AMG V8 biturbo będzie można kupić nad Wisłą od 552 500 złotych. W zależności od wybranej wersji silnikowej moc wynosi 462 lub 510 KM.

Na tym nie koniec. Jak zapowiadają już przedstawiciele producenta, w gamie Mercedes-AMG doczekamy siękolejnych propozycji. I tak np. obecnie oferowany Mercedes-Benz A 45 AMG zostanie za jakiś czas przemianowany jako Mercedes-AMG A 45.

Autor: Rafał Żaglewski

IBRM Samar

: