Legenda motoryzacji powraca do nas! Nowa alfa romeo giulia odkrywa tajemnicę wnętrza

To największa sensacja w świecie motoryzacji od ponad 100 lat? Wszystko przez nowy samochód, który wiezie na swoich barkach wspomnienia z początku lat sześćdziesiątych XX wieku. Oto nowa Alfa Romeo Giulia – w związku z nowym modelem Włosi już zainwestowali przynajmniej 1,5 mld euro. Dziennik.pl udało się zrobić zdjęcia wnętrza, które do tej pory było trzymane w tajemnicy.

„Gdy mijam Alfę Romeo, zdejmuję kapelusz” – mówił Henry Ford. Ciekawe, co powiedziałby dziś na widok najnowszego dzieła włoskich inżynierów.

Wszystko zaczęło się 24 czerwca 1910 roku w Mediolanie – wtedy została założona A.L.F.A., firma której nazwa była skrótem od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. Dziś, dokładnie 105 lat od tego wydarzenia, otwiera się nowa karta historii marki z Italii. Jej treść szerokim śladem tylnych opon zaczyna pisać debiutantka, limuzyna o imieniu Giulia

Auto w topowej wersji Quadrifoglio (czterolistna koniczyna) udało się nam sfotografować w Arese, niedaleko Mediolanu, w odnowionym muzeum Alfy Romeo.

więcej >>

Źródło: dziennik.pl

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997