Krzysztof Drynda został wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Krzysztof Drynda, mieszkaniec Opola, przedsiębiorca i samorządowiec, został drugim wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

WSSE jest obecna już w ośmiu gminach województwa opolskiego, dlatego władze regionu przez ostatnie lata walczyły o wpływ na decyzje podejmowane w Wałbrzychu.

Samorządowi województwa udało się objąć ponad 4 procent udziałów w Invest-Parku, a kolejnym krokiem miał być przedstawiciel w zarządzie spółki.

I faktycznie – podczas zgromadzenia wspólników w czwartek doszło do powołania na członka zarządu Opolanina.

 Tyle że Krzysztof Drynda nie jest przedstawicielem Zarządu Województwa, a szefem klubu radnych Razem dla Opola w radzie miejskiej i najbliższym współpracownikiem Marcina Ociepy, wiceprezesa partii Polska Razem (koalicjanta PiS).

Nie ma wątpliwości, że to właśnie Ociepa stoi za polityczną decyzją o wyborze członka zarządu Invest-Parku. Na zgromadzeniu wspólników 80 procent głosów ma przedstawiciel Skarbu Państwa i to on przesądził o obsadzie nowego stanowiska, a głos reprezentanta Zarządu Województwa nie miał praktycznego znaczenia.

– Kandydata poznaliśmy dopiero w czwartek, wcześniej było o nim wiadomo tyle, że jest mieszkańcem województwa opolskiego – przypominał Roland Wrzeciono, reprezentujący wojewódzki samorząd na zgromadzeniu.

Krzysztof Drynda jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku elektronika i komunikacja. Prowadził własną działalność w zakresie doradztwa finansowego, był kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest radnym miasta Opole i działaczem Polski Razem.

Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Horyzonty” oraz absolwentem Akademii Innowatorów Społecznych. Za tę sferę działalności został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP.

Krzysztof Drynda został powołany na stanowisko wiceprezesa przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Został trzecim członkiem zarządu spółki, obok prezesa Macieja Badory oraz wiceprezesa Michała Szukały.

– Bardzo się cieszę, że region Opolszczyzny jest jednym z prężniej rozwijających się obszarów funkcjonowania wałbrzyskiej strefy – mówi Krzysztof Drynda. – Dołożę starań, aby rozwój ten postępował zarówno w województwie opolskim, jak i na terenach całej strefy – podkreślił Drynda.

WSSE „INVEST-PARK” to największa z 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Obejmuje 3,5 tysiąca ha terenu w 51 lokalizacjach. Działa w niej 190 przedsiębiorców, którzy zainwestowali blisko 22 mld złotych oraz zatrudniają około 45 tys. pracowników.

 

Źródło: nto.pl