Kolejna przerwa produkcyjna w tyskim Fiacie

Dyrekcja Fiat Auto Poland poinformowała związki zawodowe działające w firmie, że w ostatnim tygodniu listopada (26-30 listopada) nastąpi kolejne w tym roku wstrzymanie działalności produkcyjnej w zakładzie Fiat Auto Poland SA.
Przerwy produkcyjne nie są niczym nowym w zakładach branży motoryzacyjnej, które gros swojej produkcji wysyłają na zachód Europy, gdzie z kolei daje się odczuć wyraźny spadek popytu. Tak zresztą argumentowane są działania firm, które zmuszone są do wstrzymywania produkcji. Załoga Fiata – jak czytamy w informacji NSZZ Pracowników Fiat Auto Poland i spółek – została powiadomiona, że postój jest wynikiem spadku zapotrzebowania rynku na samochody montowane w Tychach. Przestojem w tych dniach będą zresztą również objęci pracownicy Delfo Polska, Sistema Poland i Denso.

Związkowcy wskazują, że Fiat Auto Poland nie jest jedynym zakładem w koncernie, który pod koniec roku wprowadza przerwy produkcyjne. Podobnie jest np. we włoskiej fabryce Melfi, gdzie produkowany jest model Grande Punto, a gdzie postój może być bardzo długi (17 grudnia – 13 stycznia). Polski związek wskazuje jednak, że pracownicy tego zakładu, przebywając na tzw. „bezrobociu technicznym” mogą liczyć na finansowe wsparcie włoskiego rządu.

AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997