Kłopoty z filtrami DPF w pickupach Mitsubishi

Spółka MMC Car Poland powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egezmplarze pickupa Mitsubishi L-200 (KA), z roku modelowego 2012 i 2013, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.
Przedsiębiorca poinformował, że w L-200 z silnikami wysokoprężnymi 4D56 Euro 5 występuje ryzyko zapełnienia się filtra cząstek stałych (DPF), co może się objawiać: obniżoną mocą silnika, słabszym przyspieszeniem lub zgaśnięciem silnika. Przyczyną występowania problemów są: nieprawidłowe oprogramowanie sterownika wtrysku powodujące zbyt szybkie nagromadzenie się sadzy oraz zastosowanie nieszczelnych wtyczek przepływomierza powodujących korozję styków i wzrost rezystancji, co w efekcie skutkuje nieprawidłowym odczytem parametrów przez sterownik silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 417 egzemplarzy Mitsubishi L-200 (KA). Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu usunięcia ewentualnej usterki.

źródło: UOKiK
AUTOR:  WNP.PL (AG)