Już wkrótce więcej samochodowych szyb z Polski

Już w wrześniu rozpocznie w Polsce działalność nowa fabryka szyb Pilkingtona.

Nowa fabryka Piklingtona

Budowa fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive w Chmielowie, rozpoczęta we wrześniu 2011, znajduje się na etapie zakończenia budowy obiektu zakładu. NSG Group, właściciel spółek Pilkington, planuje uroczyste otwarcie nowej fabryki w połowie września 2012.

Zakład w Chmielowie to druga (obok zakładu w Sandomierzu) fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive w Polsce. Fabryka produkować będzie przednie, boczne i tylne szyby samochodowe przeznaczone do czołowych marek samochodów osobowych i ciężarowych, takich jak General Motors (Chevrolet, Opel), Ford, Volkswagen oraz Fiat. Zakładana wielkość produkcji to 7 milionów sztuk szyb rocznie, co oznacza podwojenie dotychczasowej mocy wytwórczej Pilkington Automotive w Polsce.

Inwestycja realizowana jest zgodnie z przyjętymi założeniami. W lipcu zamontowane zostały linie do produkcji szyb laminowanych. Obecnie trwa testowanie maszyn, tzw. rozruch linii, który zakłada próbną produkcję modeli szyb samochodowych. Rozpoczęcie właściwej produkcji planowane jest na wrzesień. Również we wrześniu zostanie oddana do użytku nowa halę magazynową, w której zlokalizowane będą także stanowiska do montażu elementów dodatkowych.