Już trzy fabryki Forda w Rosji

Ford Sollers, spółka joint venture Ford Motor Company i JSC Sollers w Rosji, rozpoczęła produkcję w zmodernizowanym zakładzie Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu.

Fabryka jest drugą inwestycją Ford Sollers w Tatarstanie i trzecią w Rosji. Będzie miała roczną wydajność 115 tys. pojazdów i zatrudnienie 1,5 tys. osób.

Zakład Nabierieżnyje Czełny będzie wytwarzał Forda EcoSport – subkompaktowego SUV’a, który zostanie zaadaptowany do potrzeb rosyjskiego odbiorcy. W kolejnym etapie, w fabryce ruszy produkcja Fiesty 5d.

Adil Shirinov szef operacyjny Ford Sollers, zapowiada wzrost poziomu sprzedaży na lokalnym rynku rosyjskim: – Przy produkcji modelu EcoSport 30 zespołów komponentów pochodzi od miejscowych dostawców. Po rozpoczęciu produkcji Fiesty w 2015 roku, Ford Sollers będzie wytwarzał w Rosji 11 modeli.

Spółka produkuje obecnie samochody Forda w trzech montowaniach w Rosji. Dwie mieszczą się w Tatarstanie (Jełabuga i Nabierieżnyje Czełny) a jedna w Wsjewołożsku niedaleko St. Petersburga. Modele Forda wytwarzane w Rosji to „pełnowymiarowy” SUV Explorer i Edge, średnia Kuga, i subkompaktowy EcoSport. Do tego lekkie dostawcze pojazdy rodziny Transit plus bestsellerowy Focus i Mondeo.

źródło: Ford

AUTOR:  WNP.PL (AG)