Japonia: Początek produkcji nowej Mazdy6

Na początku miesiąca Mazda Motor Corporation oficjalnie uruchomiła produkcję najnowszej Mazdy6. Uroczystość odbyła się w Zakładzie nr 2 w Hofu, w prefekturze Yamaguchi.
Pierwszym egzemplarzem, który zjechał z linii, była Mazda6 Sport Kombi w specyfikacji europejskiej, wyposażona w silnik benzynowy Skyactiv-G 2.0.

Nowa Mazda6 jest jako pierwsza wyposażona w unikalny system odzyskiwania energii podczas hamowania i-eLoop. Twórcy modelu starali się zaszczepić w nim istotę marki Mazda: radość prowadzenia zwrotnego samochodu, który z precyzją reaguje na polecenia kierowcy, oferując jednocześnie klasę, styl, wysoką jakość i komfort, których konsumenci oczekują od samochodu z segmentu C/D.

Nowa Mazda6 zadebiutuje w Europie i Japonii przed końcem bieżącego roku, a następnie zostanie wprowadzona na inne rynki, poczynając od USA na początku 2013 r.

Koncern zamierza produkować w fabryce w Hofu około 120 000 egzemplarzy Mazdy6 rocznie.

Premiera nowej Mazdy6 sedan w rosyjskiej specyfikacji odbędzie się podczas międzynarodowego salonu samochodowego 2012 w Moskwie, który rozpocznie się 29 sierpnia
Źródła, Mazda
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997