„Japończyk” liderem SUV-ów na świecie

Według danych, na które powołuje się Honda, jej model CR-V zajmuje pierwsze miejsce w rankingu popularności modeli typu SUV na rynku światowym.

W pierwszym kwartale bieżącego roku CR-V była najchętniej kupowanym SUV-em na świecie. Z danych dostarczonych przez firmę konsultingową Focus2Move wynika, że światowa sprzedaż Hondy w omawianym okresie wyniosła 165 017 egzemplarzy, wobec 161 837 sztuk rok wcześniej.

W pierwszym kwartale Honda CR-V zajęła także jedenaste miejsce w światowym rankingu najlepiej sprzedających się samochodów, pokonując takie modele np. jak Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan oraz Nissan Qashqai.

Z kolejnych analiz wynika, że w drugim kwartale bieżącego roku Honda CR-V odniosła podobny sukces. W maju „japończyk” zdobył tytuł najpopularniejszego SUV-a na świecie i zajął ósme miejsce na liście najlepiej sprzedających się modeli miesiąca (63 241 egzemplarzy). Tym samym pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy pokonał on Forda Fiestę, który jest liderem światowego segmentu B.

Od początku roku do końca maja klienci na świecie kupili łącznie 286 685 egzemplarzy Hondy CR-V.

W ostatnich miesiącach sprzedaż Hondy CR-V w Europie wzrosła dzięki wprowadzeniu do oferty silnika 1.6 l i-DTEC. Wspomniana konstrukcja spełnia oczekiwania klientów na Starym Kontynencie, którzy szukają SUV-a z napędem na jedną oś i oszczędnym dieslem. Auta wyposażone w ten typ napędu to obecnie ponad 1/4 segmentu kompaktowych SUV-ów w Europie.

IBRM Samar

:


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997