Japończycy inwestują w Żarowie. AKS otworzył drugą halę, zatrudni w niej 200 osób

Japońska firma AKS Precision Ball Polska ulokowana na żarowskiej podstrefie ekonomicznej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”, produkująca kulki do łożysk tocznych wybudowała nową halę produkcyjną. Pracę znajdzie w niej prawie 200 osób. W drugiej hali produkcyjnej, w której zamontowane zostały nowe maszyny sprowadzone z Japonii, produkowane będą nowe rozmiary kulek do łożysk tocznych.

AKS Precision Ball Polska jest spółką z japońskim kapitałem. W Żarowie rozpoczęła swoją działalność w 2002 roku, a w 2004 roku uruchomiła produkcję w fabryce. Firma jest ściśle związana z przemysłem motoryzacyjnym. W nowej hali, którą kilka dni temu uroczyście otworzył AKS Precision Ball Polska znajdą zatrudnienie kolejni mieszkańcy. – W nowej hali będziemy produkować nowe rozmiary kulek. Produkcja w nowej hali została już uruchomiona w kwietniu i obecnie produkujemy pięć nowych rozmiarów. W związku ze zwiększeniem produkcji zwiększy się także stan osobowy i docelowo zatrudniać będziemy 193 osoby – wyjaśnia Aneta Leszczyńska zastępca dyrektora ds. zasobów ludzkich w AKS Precision Ball Polska.

Ceremonia otwarcia nowej hali w AKS Precision Ball Polska rozpoczęła się od mowy powitalnej wygłoszonej przez szefa żarowskiego zakładu Yuichi Naka. Zaproszeni goście, w tym także Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi i Pierwszy Sekretarz Hidenori Yuguchi mogli także z bliska zobaczyć, jak, na nowych nowych maszynach, wygląda produkcja elementów do łożysk. – To kolejna dobra wiadomość dla naszych mieszkańców, którzy poszukują pracy. Rozbudowa zakładów na żarowskiej podstrefie ekonomicznej pokazuje także, że kondycja naszej strefy jest bardzo dobra. Cieszę się, bo to następne inwestycje rozwojowe w naszej gminie – mówi burmistrz Leszek Michalak.

UM Żarów