Jakie problemy rozwiązuje system monitoringu GPS pojazdów?

Czy wiesz, że monitoring GPS pojazdów może pomóc zredukować koszty firmowe, a inwestycja bardzo szybko zwraca się firmie. Inteligentne zarządzanie flotą wykorzystuje już spora część firm. Czy jesteś jedną z nich? Jeśli nie, dowiedz się dlaczego warto.

Monitoring GPS pojazdów przydaje się w codziennej pracy. Przekonaj się jakie problemy może rozwiązać najnowszej generacji system pozycjonowania aut. 

Sprawdź cenę

Optymalizacja działań

GPS Tracker umożliwia optymalizowanie działań i rentowne wykorzystywanie pojazdów w Twojej firmie. Oznacza to, że możesz zmniejszyć ilość posiadanych aut, a istniejące wykorzystywać bardziej efektywniej. 

Monitoringu GPS z funkcją lokalizowania 24/7 pomaga rozsądnie planować trasy i śledzić natężenia ruchu na drodze. Jest to bardzo opłacalne, gdyż pozwala obniżyć koszty wykonywania usług dzięki np. minimalizowaniu pustych przejazdów oraz nieautoryzowanym wykorzystywaniu pojazdów. 

Mniej wydatków na administrację 

Wśród naszych klientów, po wdrożeniu rozwiązania opartego na Internecie rzeczy, zauważalna jest znaczna redukcja kosztów administracji biurowej.

Z funkcją elektronicznej ewidencji przebiegu pojazdu, możesz rozliczać auta służbowe na 100% VAT automatycznie. Koniec z papierkową robotą! Co ważne, kilometrówka w systemie GPS ABAX jest zgodna z obowiązującymi przepisami podatkowymi, a Ty nie musisz martwić się o kary. Toyota Knedler zaoszczędziła około 40% czasu, który wcześniej wykorzystywała do wypełniania książek ewidencyjnych.

Mniejsza eksploatacja pojazdów jest możliwa

System monitorowanie pojazdów w czasie rzeczywistym informuje, gdzie i w jaki sposób są wykorzystywane twoje samochody służbowe. W systemie GPS możesz sprawdzić czy niektóre dostawy trwają dłużej niż zwykle, jaką trasę wybrał dany kierowca oraz weryfikować czas postoju. 

Jeśli Twoja flota samochodowa jest współdzielona przez wielu kierowców, warto skorzystać wtedy z usługi identyfikacji kierowców. Pozwala to sprawdzić, który kierowca jest odpowiedzialny za przekroczenia prędkości, wypadki lub inne wykroczenia.

Warto pamiętać, że mniejsza eksploatacja pojazdów przyczynia się do redukcji zużywanej ilości paliwa.

Sprawna komunikacja

Efektywne komunikowanie się z kierowcami i zarządzanie pojazdami służbowymi to kolejny powód dla których warto rozważyć system GPS. Lokalizowanie danego pojazdu bez konieczności wykonywania połączeń telefonicznych przekłada się na bezpieczeństwo kierowców i przewożonego ładunku. Jednocześnie możesz podnieść jakość świadczonych usług dzięki bieżącej informacji na temat miejsca, w którym znajduje się towar.

Przegląd techniczny na czas

Jednym z powodów utraty gwarancji na samochód, a co za tym idzie zwiększenia kosztów w firmie, jest pominięcie przeglądu okresowego wynikającego z harmonogramu. Czy wiesz, że ten problem można uniknąć korzystając z alertów serwisowych w systemie GPS? Pozwalają one zaplanować interwały czasowe kolejnego przeglądu i otrzymywać powiadomienia sms i/lub email kiedy zbliża się termin badania technicznego. 

Styl jazdy odpowiedzialny za prawie 50% kosztów

Obniżenie kosztów wynikających z agresywnego zachowania podczas jazdy jest również możliwe dzięki zaawansowanym systemom śledzenia pojazdów. Czy wiesz, że dzięki monitorowaniu stylu jazdy kierowców (eco drive) możesz mieć wpływ na blisko 50% kosztów (30% koszty paliwa, 10% serwisowanie, 7% ubezpieczenie)? Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm korzysta z usługi driving behaviour, aby kontrolować zachowanie kierowców na drodze i analizować ocenę stylu jazdy w systemie lokalizatora GPS do samochodu. 

Jedno rozwiązanie IoT – Twoja flota pod pełną kontrolą

Umów się na spotkanie z konsultantem ABAX, aby dowiedzieć się więcej o monitoringu GPS pojazdów. Podczas prezentacji pokażemy Ci możliwości systemu i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb.