Jaki jest najlepszy model segmentu B na rynku?

Z tym pytaniem musieli zmierzyć się jurorzy zasiadający w konkursie, jaki zorganizowała firma ZF Friedrichshafen we współpracy z niemieckim magazynem Auto Test. Najdroższym modelem w zestawieniu było Audi A1, a najtańszym – Skoda Fabia.
W Niemczech zakończył się niedawno ciekawy plebiscyt, w którym pomysłodawcy chcieli wybrać najlepszy i najbardziej wszechstronny ich zdaniem model segmentu B oferowany obecnie na rynku. Konkurs podzielony został na dwie części.

W pierwszej części szeroka publiczność mogła głosować na ulubione modele klasy B, których w zestawieniu było łącznie 24. Samochody, które uzyskały najwięcej punktów, zakwalifikowały się następnie do finałowej listy Top-10 (w kolejności alfabetycznej):
– Alfa Romeo MiTo
– Audi A1
– Citroen DS3
– Ford Fiesta
– MINI
– Opel Corsa
– SEAT Ibiza
– Skoda Fabia
– Toyota Yaris
– Volkswagen Polo

Wśród miłośników motoryzacji biorących udział w badaniu wytypowano drogą losową dziesięć osób, które pojechały następnie na tor testowy Nordbayern, aby tam mogły osobiście zasiąść za kierownicą każdego z dziesięciu modeli i wybrać ten najlepszy z najlepszych.

Podczas dwudniowych testów poszczególne auta oceniano pod względem dynamiki jazdy, prowadzenia i komfortu podróżowania, a także pod względem jakości wykończenia, przestronności kabiny pasażerskiej i bagażnika oraz ergonomii.

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepszy wynik uzyskało Audi A1 Sportback, docenione przez sędziów przede wszystkim za zachowanie na drodze oraz dynamikę, jak również za wykonanie, funkcjonalność i układ kabiny pasażerskiej.

Pierwszą trójkę zestawienia najlepszych modeli segmentu B w Niemczech uzupełniły ponadto modele Volkswagen Polo oraz SEAT Ibiza.
IBRM Samar, Autor: Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997