Jaguar F-Pace Samochodem Roku Playboya 2016

Plebiscyt Samochód Roku 2016 miesięcznika Playboy rozstrzygnięty. W 24 edycji najwięcej głosów jurorów otrzymał Jaguar F-Pace, pierwszy crossover brytyjskiej marki.

Jury uzasadniło swój wybór następującymi słowami: Jaguar F-Pace to model szczególny – pierwszy w historii samochód tej firmy z nadwoziem typu SUV. Trzeba było połączyć ze sobą wiele różnych światów, żeby zbudować samochód szybki na asfalcie i dzielny na zakrętach, a przy tym wysoko zawieszony, z napędem na wszystkie koła i zdolny do pokonywania szlaków z daleka od bitych dróg.

Prestiżowy tytuł Samochodu Roku Playboya przyznawany jest najbardziej luksusowym markom, słynącym z najbardziej zaawansowanej technologii, nowoczesnego wzornictwa, dbałości o bezpieczeństwo użytkowników i ochronę środowiska.

Nowy Jaguar F-Pace to sportowy crossover, zaprojektowany i skonstruowany z naciskiem na osiągi, szybkość reakcji i jakość wykończenia, z których słyną wszystkie modele Jaguara, a także na niezrównaną dynamikę i codzienną wszechstronność.

Z 380-konnym, doładowanym silnikiem benzynowym V6 Supercharged pochodzącym z modelu F-Type pod wyprofilowaną aluminiową maską, nowy F-Pace przyspiesza 0-100 km/h w 5,5 sekundy i osiąga elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h.

Jaguar F-Pace dostępny jest od 199,900 zł. Wszystkie ceny zawierają 3-letni pakiet serwisowy bez limitu kilometrów oraz 5-letnią gwarancję. Pierwsze samochody trafią do polskich salonów już w kwietniu 2016 r.

Źródło: Auto Świat