Infiniti Q50 najlepsze w Chinach

Nowy model Infiniti – Q50, otrzymał tytuł „Best Chinese Premiere”, przyznany przez komitet organizacyjny Międzynarodowego Salonu Shanghai Auto, współpracujący z chińskim portalem internetowym sohu.com.
Q50 został uznany za model, który ma potencjał, by „wzbudzić wielkie zainteresowanie chińskich klientów z uwagi na nowoczesny design, sportowy wygląd oraz zaawansowane systemy napędowe”.

Odbierając nagrodę z rąk He Yi, dyrektora generalnego sohu.com, Daniel Kirchert, dyrektor zarządzający Infiniti China powiedział m.in.: „Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że premiera naszego nowego sedana spotyka się z tak dobrym przyjęciem. Będzie to ważny element napędzający naszą sprzedaż w Chinach. Z dużym optymizmem będziemy czekać na jego wprowadzenie do sprzedaży na tutejszy rynek wiosną 2014 roku.”

Chiny są jednym z kluczowych rynków w globalnej strategii wzrostu Infiniti. Od ubiegłego roku firma rozbudowuje swoją światową centralę w Hong Kongu, skąd może lepiej obsługiwać rynek chiński.

Przypomnijmy, że podczas salonu samochodowego w Szanghaju, Infiniti ogłosiło uruchomienie lokalnej produkcji dwóch wersji samochodów opracowanych specjalnie dla rynku chińskiego. Chodzi o modele Q50 i QX50 o zwiększonym rozstawie osi, jakie od 2014 roku będą budowane w fabryce Xiangyang, której operatorem jest największa w Chinach spółka joint venture – Dongfeng Motors Ltd.

Infiniti Q50 będzie wyposażony w system bezpośredniego sterowania adaptacyjnego, który zapewnia szybszą reakcję na ruchy kierownicy i większą precyzję, a przy tym w ogromnym stopniu umożliwia personalizację ustawień i dostosowanie ich do preferencji kierowcy. System można konfigurować zarówno w zakresie siły wspomagania kierownicy, jak i przełożeń. Dzięki temu reakcja na ruch kierownicy jest zawsze dopasowana do stylu jazdy kierowcy i rodzaju nawierzchni.

W Q50 zastosowano aktywny asystent pasa ruchu (Active Lane Control) zapobiegający niekontrolowanej zmianie toru jazdy. Wykorzystuje on układ kierowniczy (a nie hamulce), do utrzymania samochodu na właściwym pasie jezdni.

W Q50 debiutuje także technologia łączności Infiniti InTouch. Podwójne ekrany dotykowe, pozwolą na uporządkowanie informacji i zapewnią całkowicie intuicyjną obsługę wszystkich funkcji i ponadstandardowych aplikacji.

mk / Onet


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997