Inauguracja działalności SKF Solution Factory w Katowicach

Kilka dni temu SKF uruchomiło nowe centrum kompoetencyjne należące do globalnej sieci SKF Solution Factory. Ośrodek w Katowicach udostępni wszystkim branżom przemysłowym w Europie Środkowo-Wschodniej usługi i rozwiązania oparte na pięciu platformach technologicznych SKF: łożyska, uszczelnienia, serwis, systemy smarowania i mechatronika, oraz doradztwo poparte wiedzą i doświadczenie, w zakresie zastosowań rozwiązań dla utrzymania ruchu. SKF Solution Factory w Katowicach jest pierwszym tego typu ośrodkiem w Polsce.
– Nasi odbiorcy, działający w prawie wszystkich branżach przemysłowych, szukają rozwiązań, które w zrównoważony sposób zwiększą ich wydajność i zredukują koszty. Z ogromną radością otwieramy dwudziesty trzeci ośrodek SKF Solution Factory, tym razem w Katowicach. Jego położenie, w pobliżu północnej części Czech i Słowacji, to idealne miejsce dla tego typu ośrodka, mówił podczas otwarcia Vartan Vartanian z zarządu SKF.

SKF Solution Factory na zamówienie opracowuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców. Każde zgłaszane zagadnienie, od problemów z konkretną maszyną po potrzebę wdrożenia programu do zarządzania cyklem eksploatacyjnym zasobów, rozwiązywany jest w SKF Solution Factory przez dedykowany zespół specjalistów w zakresie pięciu platform technologicznych. Doświadczenie zdobyte podczas opracowywania rozwiązań do konkretnych aplikacji oraz wykorzystana w nich wiedza są następnie współdzielone globalnie we wszystkich ośrodkach SKF Factory Solution na całym świecie. Nieustannie powiększająca się w ten sposób baza rozwiązań umożliwia użytkownikom zwiększenie wydajności i redukcję całkowitych kosztów posiadania w całym cyklu eksploatacyjnym zasobów. Usługi świadczone w SKF Solution Factory w Katowicach obejmują również naprawę wrzecion i cylindrów hydraulicznych oraz produkcję uszczelnień na zamówienie.

– Wybór lokalizacji SKF CEE Solution Factory padł na Polskę ze względu na dotychczasowy dynamiczny rozwój gospodarczy kraju oraz fakt, że Polska, a dokładnie Katowice, leżą centralnie wśród krajów, którym ma to centrum służyć – są to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Ponadto, południowa Polska to region o największej koncentracji przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego w pierwszej kolejności odnosi się nowa inwestycja SKF, powiedział Wiesław Chryszczanowicz, szf sprzedaży, członek zarządu SKF Polska SA.

źródło: SKF
AUTOR:  WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997