Honda wezwie kierowców do warsztatów. Przez błędy w oprogramowaniu…

Honda zapowiedziała, że wezwie prawie 350 tys. właścicieli hond odyssey, by naprawić błędy oprogramowania pojazdu, które mogą skutkować naciśnięciem hamulca bez wiedzy kierowcy.

Jednak sama naprawa ma mieć miejsce dopiero na wiosnę 2014 roku, kiedy będzie możliwa wymiana jednego z czujników samochodu. Japoński producent twierdzi, że błąd dotyczył modeli z 2007 i 2008 roku. Zdaniem przedstawicieli firmy nie ma ona informacji o wypadkach związanych z tym problemem.

Błąd ma polegać na nagłym i niezależnym od kierowcy wciśnięciu hamulca, z którym nie wiąże się włączenie świateł stopu, co może zwiększać ryzyko kolizji. Akcja ma dotyczyć pojazdów na całym świecie.

„Aktualizacja oprogramowania ma mieć miejsce wraz z wymianą tzw. czujnika odchylenia” – zapowiedziała Honda w komunikacie prasowym. „Czujniki będą dostępne wiosną 2014” – czytamy.

Co do tego czasu mają zrobić posiadacze wadliwych samochodów? Honda ma rozesłać do właścicieli listę kroków, które mają potwierdzić, że system, w którym może wystąpić pomyłka, jest odpowiednio skalibrowany i będzie działał zgodnie z wolą kierowcy. Kolejna informacja zostanie wysłana w momencie, gdy nowe czujniki będą dostępne.

Tekst pochodzi z serwisu Wyborcza.biz, ark, Reuters

http://wyborcza.biz/biznes/2029020,100896,14886919.html