Hiszpania: Teraz program dopłat do aut dostawczych

Zagraniczne media zaskakująco mało uwagi poświęcają niedawno ogłoszonemu w Hiszpanii programowi dopłat do samochodów dostawczych, który ma za zadanie stymulować lokalny rynek w czasie kryzysu, a jednocześnie przyczynić się do odmłodzenia motoparku na Półwyspie Iberyjskim.
Wspólnie z przedstawicielami Madrytu ustalono, że na hiszpański program dopłat do samochodów dostawczych przeznaczy się pulę 38 mln EUR.

Na premię w wysokości 2 000 EUR mogą liczyć podmioty wymieniające na nowy model pojazd do 2 500 kg, natomiast w przypadku samochodów powyżej tej granicy subwencja wzrasta do 4 000 EUR.

Przy zakupie nowego samochodu należy przekazać na złom stary pojazd do maksymalnie 3 500 kg  i mający co najmniej 7 lat.

Pomysłodawcy programu liczą na to, że nowa inicjatywa pomoże poprawić sytuację lokalnej branży motoryzacyjnej (Hiszpania należy do wiodących w Europie krajów/producentów samochodów użytkowych), a sam park dzięki wymianie pojazdów stanie się bardziej wydajny pod względem ekonomiki paliwowej i mniej szkodliwy dla środowiska.
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997