Hella w kabriolecie Opla z Gliwic

Nowy kabriolet firmy Opel o nazwie Cascada został skonstruowany z zastosowaniem najnowszych technologii. Ważnymi elementami poprawiającymi bezpieczeństwo są tylne lampy. Konstruktorzy z Ruesselsheim zlecili ich opracowanie i wykonanie firmie HELLA. Tylna lampa do Opla Cascada wykorzystuje najnowsze technologie LED oraz światłowodów.
W technologii światłowodowej opracowano tylne światło pozycyjne, które dzięki temu ma kształt charakterystycznej dla nowych modeli Opla strzałki i równomierny rozkład światła.

Źródłem światła do światłowodowej lampy pozycyjnej jak i świateł stop i przeciwmgłowych są elementy LED. Równomierność rozkładu światła uzyskano przez zastosowanie światłowodu z powierzchnią z półprzezroczystej soczewki odlewanej z tworzywa sztucznego i łączonej ultradźwiękowo z obudową lampy. Dodatkowa lampa „stop” umieszczona na pokrywie bagażnika to również produkt HELLA wykorzystujący technologię LED. Do sygnalizacji zmiany kierunku jazdy zastosowano tradycyjne, barwione na pomarańczowo żarówki, które wg ekspertów z Russelsheim, dają przyjemny wizualnie efekt rozświetlania, w stosunku do „ostro” migających diod LED. Tylne światło cofania, oświetlenie używane bardzo krótko i rzadko, dzięki tradycyjnej żarówce obniża koszty całej lampy.

Technologia światłowodowa i LED pozwoliła opracować tylne lampy do modelu Cascada wg wymagań projektantów nadwozia bez żadnych ograniczeń wzorniczych. Dowodem jest chromowany pas dzielący tylną część nadwozia wchodzący w klosz tylnej lampy.

źródło: Hella

AUTOR:  WNP.PL (AG)