Grupa Wróbel otwiera oddział Mercedes-Benz na Pomorzu

1 lipca to oficjalny start operacyjny działalności firmy w województwie pomorskim. Grupa Wróbel otwiera dziewiąty już oddział niemieckiej marki i tym samym obejmuje zasięgiem kolejną część Polski.

Nowy oddział – zlokalizowany w Straszynie koło Gdańska – będzie prowadził sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych, dostawczych oraz pojazdów typu Unimog. Projekt to efekt przejęcia autoryzacji spółki Eurotruck. List intencyjny, w którym obie strony wyraziły wolę porozumienia, podpisano na początku lutego.

Przypomnijmy, że Grupa Wróbel ma już doświadczenie w inwestycjach tego typu, bowiem na podobnym schemacie opierały się przejęcia w Lubinie, Zielonej Górze oraz Częstochowie.

W najbliższym czasie w Straszynie będą prowadzone prace modernizacyjne – tak by przystosować obiekt do rozszerzenia oferty handlowej. Nowy dealer zadeklarował również, iż dalsza działalność punktu będzie oparta o istniejącą kadrę pracowników Eurotruck Sp. z o.o.

„Rok 2016 jest dopiero na półmetku, ale z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że to dla nas rok wyjątkowy – mówi Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel. „Jesteśmy w fazie boomu inwestycyjnego, budujemy nowe obiekty i konsekwentnie rozwijamy naszą sieć dealerską na bazie marek premium. Kiedy w 2013 r. otrzymaliśmy tytuł „Najlepszej dużej grupy dealerskiej”, wydawało się, że osiągnęliśmy już bardzo dużo. Patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego okazuje się, że to był dopiero początek lawiny dobrych zdarzeń. Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu obejmujemy właśnie swoim zasięgiem kolejne, piąte już województwo. To ważny krok, bo oznacza stabilność biznesową”.

IBRM Samar