Frankfurt 2015 już kusi

Najważniejsza impreza motoryzacyjna Europy w 2015 roku, 66 Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny we Frankfurcie nad Menem, oficjalnie rozpocznie się 17 września. Dwa dni wcześniej drzwi do niego otwarte zostały dla dziennikarzy i fachowców.

Salon we Frankfurcie jest organizowany co dwa lata, na zmianę z salonem w Paryżu. To zdecydowanie miejsce, w którym należy być, jeśli ma się cokolwiek do czynienia z motoryzacją, czy to profesjonalnie, czy też wyłącznie hobbystycznie. Jak zwykle obecni są na nim wszyscy liczący się (i ci mniej liczący się – również) producenci samochodów, komponentów, części, akcesoriów, systemów IT oraz telematycznych wykorzystywanych w samochodach, produktów i narzędzi służących do utrzymania i konserwacji aut, a także producenci odzieży ochronnej, firmy modelarskie, wydawcy fachowej literatury oraz przedstawiciele motoryzacyjnych stowarzyszeń i organizacji.

Oczywiście we Frankfurcie najliczniej (i najokazalej) prezentuje się niemiecki przemysł motoryzacyjny, a główni niemieccy producenci samochodów zajmują oddzielne pawilony (np. Mercedes, Audi, czy BMW).

Swoje produkty prezentuje w tym roku we Frankfurcie 1103 wystawców z 39 krajów. Organizatorzy doliczyli się 219 premier światowych i europejskich, w tym kilkudziesięciu premier samochodów i pojazdów koncepcyjnych.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po frankfurckim salonie za pośrednictwem naszej galerii zdjęć.

IBRM Samar
Autor Darek Balcerzyk