FORS: wyeliminować patologie na rynku demontażu aut

Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów (FORS) zwróciło się do Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocinskiego o natychmiastowe podjęcie działań systemowych w celu ograniczania „szarej strefy”.
FORS przywołuje zdarzenie sprzed kilku dni, gdy w Suwałkach doszło do bezprecedensowego ataku na legalnie działający punkt demontażu samochodów. Nieznani sprawcy wrzucili do pomieszczeń stacji recyklingu kilka butelek z łatwopalnym płynem, doprowadzając do eksplozji i pożaru.

Z uwagi na fakt, że właściciel punktu należy do aktywnych członków FORS, działających na rzecz ograniczenia szarej strefy, Stowarzyszenie podejrzewa, że było to ostrzeżenie przed podejmowaniem przez niego dalszych działań.

FORS w liście do Janusza Piechocińskiego prosi o wprowadzenie rozwiązań systemowych, które wyeliminują patologie występujące w branży demontażu samochodów. Stowarzyszenie dowodzi, że wskazywanie miejsc nielegalnego demontażu, demontażu nieprawidłowego lub poświadczania nieprawdy, stanowi zagrożenie nie tylko materialne ale może zagrażać też zdrowiu i życiu tych, którzy próbują walczyć z tym zjawiskiem.

FORS zrzesza m.in. przedsiębiorców prowadzących stacje demontażu (jest ich w kraju ok. 860). Stowarzyszenie zapewnia, że chce zatrudniać jak najwięcej pracowników w nowej gałęzi gospodarki ale prosi o stworzenie odpowiednich ku temu warunków.

źródło: FORS, AUTOR: WNP.PL (AG)