Ford najbardziej innowacyjnym koncernem

Firma Ford Motor Company odebrała wyróżnienie dla „Najbardziej innowacyjnego koncernu samochodowego roku 2015”

Instytut Centre of Automotive Management z siedzibą w Niemczech przyznał Fordowi zwycięstwo w tej kategorii po uwzględnieniu innowacji proponowanych przez 18 koncernów samochodowych reprezentujących 53 różne marki.

W swojej klasie zwyciężył również Ford Focus, natomiast nowy Ford Mondeo znalazł się w pierwszej trójce w swoim segmencie. Ford zdobył nagrody za systemy bezpieczeństwa oraz układy wspomagające kierowcę, jak na przykład układ wspomagania parkowania równoległego pomiędzy innymi pojazdami czy system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach, który działa do prędkości 50 km/h.

AutomotiveINNOVATIONS są przyznawane w uznaniu wybitnych osiągnięć w zakresie inżynierii motoryzacyjnej. Jury, któremu przewodniczy dyrektor centrum prof. dr Stefan Bratzel, we współpracy z firmą doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC) ujawniło, że spośród wszystkich innowacji zgłoszonych w tym roku blisko 300 to systemy wspomagające kierowcę.

Jurorzy wyróżnili również Forda za silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra, który jako pierwsza jednostka na świecie został trzykrotnie z rzędu nagrodzony tytułem „International Engine of the Year” (Międzynarodowy Silnik Roku), a także za elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy.

źródło: Ford

mojeauto.pl