Ford jedną z najbardziej etycznych firm na świecie

Ford Motor Company dąży do realizacji koncepcji społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa, czego potwierdzeniem jest tytuł World’s Most Ethical Company przyznany firmie już ósmy rok z rzędu – takim wynikiem nie może się poszczycić żaden inny producent samochodów.

Etyka biznesu determinuje działania firmy Ford, która realizuje programy monitorujące prawa człowieka i bezpieczne warunki pracy oraz promujące pozyskiwanie minerałów w sposób bezkonfliktowy. Jednym z przykładów takich działań jest program Partnership for a Cleaner Environment, mający na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju poprzez łańcuch dostaw Forda.

Ford utrzymuje również długoterminowe relacje z dostawcami, dzieląc się z nimi najlepszymi praktykami oraz organizując szkolenia i realizując programy oceny skuteczności. W ten sposób firma gwarantuje, że dostawcy spełniają zarówno wymogi prawne, jak i standardy Forda.

„Etyka i wspólnota korporacyjna leżą u podstaw naszych działań zmierzających do tworzenia produktów podnoszących poziom życia naszych klientów,” powiedział Bill Ford, prezes wykonawczy Ford Motor Company. „Ten zaszczytny tytuł dedykujemy naszym pracownikom, którzy z pasją wykonują swoje obowiązki i podejmują właściwe wybory.”

Lista najbardziej etycznych firm na świecie (World’s Most Ethical Companies) sporządzona przez Ethisphere wyróżnia przedsiębiorstwa, które dążą do wprowadzania pozytywnych zmian w społeczeństwie. Podejmując odpowiednie działania, uhonorowane firmy uwzględniają dobro swoich pracowników, inwestorów, klientów i innych kluczowych interesariuszy, dbając jednocześnie o poszanowanie zasad i kultury firmowej.

„Przedsiębiorstwa, które wyróżniliśmy tytułem World’s Most Ethical prezentują innowacyjne podejście do spełniania oczekiwań klientów w nowej sytuacji geopolitycznej, biorąc pod uwagę zmieniające się prawo i nowe przepisy,” powiedział Timothy Erblich, dyrektor zarządzający Ethisphere. „Wiemy, w jaki sposób Ford reaguje na te zmiany, inwestując w lokalne społeczności i tworząc zrównoważony model postępowania biznesowego.”

Oprócz tytułu przyznanego przez ośrodek Ethisphere, Ford zdobył również inne wyróżnienia:

– Ranking najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Company 2017) magazynu Fortune,
– The Just 100 2016: ranking najlepszych korporacji w USA (America’s Best Corporate Citizens) magazynu Forbes,
– Najlepszy pracodawca w USA (America’s Best Employer 2016) magazynu Forbes,
– Najlepsza firma ekologiczna (Top Green Company 2016) magazynu Newsweek,
– Najbardziej atrakcyjny pracodawca na świecie w branży inżynieryjnej i IT 2016 (World’s Most Attractive Employer for Engineering and IT 2016) – Universum,
– Raport Corporate Equality Index 2016 opublikowany przez Human Rights Campaign – 100 procent.

Informacje na temat systemu ocen ośrodka Ethisphere oraz pełna lista firm wyróżnionych tytułem World’s Most Ethical Companies 2017 znajdują się na stronie www.ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees/
Źródło:www.mototarget.pl