Firma Gedia Poland poszerzy produkcję w Nowej Soli

Do 2017 roku firma branży motoryzacyjnej Gedia Poland planuje zainwestować w Nowej Soli (Lubuskie) ponad 100 mln zł. Zapowiadane inwestycje oznaczają kolejne miejsca pracy – poinformowała PAP rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.
Niemiecki koncern działa na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w tym mieście od 16 lat roku i zatrudnia 1300 osób.

Dyrektor Gedia Poland Ryszard Gongor przekazał w poniedziałek, że w drugiej połowie grudnia firma otrzymała dwa zezwolenia na działalność na obszarze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowej Soli.

W ramach pierwszego zezwolenia firma zamierza zainwestować co najmniej 16,5 mln zł do końca 2015 roku.

Realizacja inwestycji będzie polegać na rozbudowie i modernizacji istniejącego zakładu Gedia Poland Assembly, firma kupi innowacyjne maszyny i urządzenia produkcyjne. Nastąpi również zwiększenie zatrudnienia o co najmniej 10 pracowników.

Drugie zezwolenie dotyczy planów spółki związanych z budową nowej hali pras wraz z wyposażeniem, budowie nowej hali magazynowej oraz zainstalowaniu w istniejących halach nowoczesnych linii do tłoczenia, formatowania i prasowania części oraz akcesoriów do samochodów.

W tym przypadku nakłady inwestycyjne szacowane są na co najmniej 100 mln zł. Proces inwestycyjny ma potrwać do końca 2017 roku i wygenerować około 35 nowych miejsc pracy.

wnp.pl, PAP