Fiat 124 doczeka się wersji coupe

Po latach nieobecności w tym roku na rynek powrócił Fiat 124. Model zbudowany razem z Mazdą ma masę uroku i niezwykle kompaktowe nadwozie typu roadster. Już za rok do rodziny może dołączyć wersja coupe.
Do informacji o pracach nad Fiatem 124 w wersji coupe dotarli dziennikarze brytyjskiego magazynu Autocar. Jak będzie wyglądało auto? Tego w chwili obecnej nie wiadomo. Pewną wskazówkę może jednak stanowić rajdowa wersja modelu 124 zaprezentowana w tym roku w Genewie przez Abartha.
Oczywiście auto zostanie obrane z części agresywnych akcentów i nie otrzyma tak oryginalnego malowania. Mimo wszystko płynnie dodany dach nie psuje ani groźnego spojrzenia Fiata, ani harmonijnej linii. A to może oznaczać, że włoscy projektanci pójdą w tą właśnie stronę.

Jeżeli chodzi o wersje silnikowe, można się spodziewać analogii do Spidera. Fiat 124 z zamkniętym nadwoziem powinien być napędzany 1,4-litrowym, doładowanym benzyniakiem o mocy 140 lub 170 koni mechanicznych.

Fiat 124 w wersji coupe nie wymaga dużych prac stylistycznych i technicznych. A to może oznaczać rychłą premierę. Dziennikarze brytyjskiego magazynu Autocar uważają, że model zadebiutuje w roku 2017 lub 2018.

Źródłó: moto.onet.pl