Felgi z lekkiej stali zawojują rynek?

Dotąd jako lżejsze, a przy tym ładniejsze koła występowały zawsze alufelgi. Amerykanie pokazali nowe koła z lekkiej stali, która zachowując wagę alufelg jest od nich tańsza.

Amerykański instytut Steel Market Development Institute pokazał nowe koła z lekkiej stali, które zachowując elegancką stylistykę i wagę alufelg są od nich o 40 proc. tańsze. – W obliczu poszukiwań przez przemysł motoryzacyjny lekkich konstrukcji pokazujemy następny przykład stali, która dorównuje aluminium lekkością, a bije je przystępną ceną – powiedział Ronald Krupitzer, wiceprezes SMDI odpowiedzialny za przemysł motoryzacyjny, dodając że to przy okazji eleganckie felgi, które ułatwią sprzedaż samochodu.

SMDI jest biznesowym oddziałem American Iren and Steel Institute. Projekt nowych kół to wynik połączenia zaawansowanych procesów produkcyjnych i nowych rodzajów stali, które ewoluowały w kierunku poprawienia oszczędności wagi i kosztu kół. Nowy projekt pozwoli produkować masowo lekkie i eleganckie felgi do różnej wielkości samochodów. Prace projektowe były prowadzone przez specjalny zespół nazwany Wheels Task Force, a nowe felgi wyprodukowano w zakładach Altair Engineering w Troy.

Na razie nie podano informacji o ewentualnym zainteresowaniu nowymi felgami producentów aut i możliwym terminie wprowadzenia ich na rynek.

Autor:  wnp.pl (PIM)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997