Faurecia przejmuje kontrolę nad marką Clarion


Faurecia, producent części i podzespołów do samochodów, ogłosił w dniu dzisiejszym przejęcie japońskiej firmy Clarion. Wartość transakcji to ponad miliard euro. Dzięki przejęciu Faurecia będzie mogła rozwinąć swoje kompetencje w zakresie dostaw zintegrowanych systemów elektronicznych do kokpitu samochodowego. Clarion produkował od wielu lat sprzęt elektroniczny m.in. dla Citroena oraz Peugeot.

Faurecia jest szóstym co do wielkości międzynarodowym producentem części samochodowych na świecie. Projektuje i produkuje siedzenia, układy wydechowe, systemy wewnętrzne (deski rozdzielcze, konsole środkowe, panele drzwiowe, moduły akustyczne) i dekoracyjne elementy pojazdu (aluminium, drewno). Do klientów Faurecii należą między innymi grupa Volkswagen, PSA Peugeot Citroën, Renault-Nissan, Ford, General Motors, BMW, Daimler, Fiat / Chrysler, Toyota, Hyundai-Kia i BYD.

Faurecia z siedzibą w Nanterre we Francji zatrudnia 5 500 inżynierów i techników. Działa w ponad 320 zakładach produkcyjnych i 30 centrach badawczo-rozwojowych w 37 krajach na całym świecie. Faurecia działa niezależnie od PSA, które posiada w niej ponad 57% udziałów.

Źródło: www.francuskie.pl