Exide wśród największych eksporterów

Jeszcze w tym roku firma uruchomi nowe linie produkcyjne, co w perspektywie kilku lat pozwoli na zwiększenie o 40% mocy produkcyjnych poznańskiej fabryki (1,5 mln akumulatorów rocznie).
„Zwiększone moce produkcyjne przełożą się oczywiście na sprzedaż, w tym na udziały przychodów z eksportu, ponieważ gros produkcji trafia na rynki zagraniczne – wyjaśnia Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies S.A. „A to pozwoli nam umocnić pozycję w rankingu, jak i pozycję lidera wśród producentów akumulatorów w Polsce”.

Nadstazik podkreśla, że siedemnaste miejsce w ogólnopolskim rankingu eksporterów, a drugie w Wielkopolsce, jest konsekwencją długofalowej strategii inwestycyjnej firmy. Obejmuje ona nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale i w najnowocześniejsze technologie.

„Regulacje UE narzuciły na producentów samochodów limity emisji CO2. Aby je osiągnąć, współczesne auta korzystają np. z systemu Stop & Start, który pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, ale jest też dużym obciążeniem dla akumulatora. Auto z takim systemem w ciągu roku uruchamia silnik nawet kilkadziesiąt razy częściej niż standardowy samochód. Dlatego akumulator musi posiadać odpowiednie właściwości, które gwarantuje jedynie technologia AGM – tłumaczy marketing manager Exide Technologies.

„Exide opracował kolejną generację akumulatorów w technologii AGM. Dzięki temu staliśmy się dostawcą akumulatorów na pierwsze wyposażenie dla większości dużych europejskich producentów samochodów”.

W pierwszej dwudziestce największych eksporterów w Polsce znalazły się aż cztery wielkopolskie firmy: Grupa Kapitałowa GlaxoSmithKline Pharmaceutical S.A., Exide Technologies S.A., Inter Groclin Auto S.A. oraz Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego Poznań Sp. z o.o.

Źródła, Exide
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997