EuroBLECH 2012 – Dla zrównoważonej przyszłości globalnego przemysłu obróbki blach

W dniach 23 – 27 października 2012 roku, 22-gie  Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Blach odbędą się ponownie w niemieckim Hanowerze. Będąc najważniejszą światową wystawą i barometrem gospodarczym dla przemysłu obróbki blach oferujemy uczestnikom wystawy kompleksowe pomysły uwzględniające powszechne trendy technologiczne i sytuację ekonomiczną. Obecnie perspektywy gospodarcze dla tego sektora przemysłu są ostrożnie pozytywne. Pomimo niewielkiej niepewności spowodowanej globalną sytuacją gospodarczą i kryzysem walutowym w strefie euro, przemysł obróbki blach prezentuje się jako stabilny i godny zaufania.

Do tej pory 1.516 wystawców z 38 krajów dokonało już rezerwacji powierzchni wystawienniczej na EuroBlech 2012 o wielkości 85.000 metrów kwadratowych. Wynik ten oznacza wzrost o 4% w liczbie dostawców i 8% w powierzchni wystawienniczej w porównaniu do poprzedniej wystawy, która odbyła się w 2010 roku. Poprzednią wystawę obejrzało łącznie 61.500 odwiedzających z branży z całego świata.

EuroBlech, którego ogromną część stanowią pokazy maszyn w pracy, jest idealną imprezą dla profesjonalistów w zakresie obróbki blachy, którzy mogą tu znaleźć inteligentne rozwiązania i odpowiedni sprzęt dla swoich firm. Z tegorocznym hasłem „Dla zrównoważonej przyszłości”, EuroBLECH kładzie szczególny nacisk na energetycznie efektywną technologię, przyjazne dla środowiska procesy produkcyjne i inteligentne wykorzystanie materiału. „Główne zmiany w obróbce blachy odnoszą się do lekkiej konstrukcji i przetwarzania struktur hybrydowych”, wyjaśnia Nicola Hamann, Dyrektor Wystawy EuroBLECH, w imieniu organizatorów, Mack Brooks Exhibitions. „Aby odzwierciedlić ten rozwój, obróbka struktur hybrydowych z blach / tworzyw sztucznych została włączona w profil wystawy EuroBLECH, który obejmuje kompletny łańcuch technologii obróbki blach”, mówi Nicola Hamann.

Centralny punkt dla biznesu w skali globalnej

Zwiększanie globalnego biznesu przemysłu obróbki blach oznacza ponowny wzrost międzynarodowego uczestnictwa w wystawie: 49% tegorocznych wystawców pochodzi spoza Niemiec. Azja i obie Ameryki stały się nieodłączną częścią wystawy. Włochy, Chiny, Turcja, Holandia, Szwajcaria, Hiszpania, Austria, Francja, Tajwan, Wielka Brytania i USA są krajami, z których pochodzi najwięcej wystawców po Niemczech. „Wiodąca międzynarodowa wystawa dla przemysłu obróbki blach jest centralnym punktem dla biznesu w skali globalnej. Na EuroBLECH w Hanowerze, dostawcy najnowszych maszyn, narzędzi i systemów obróbki blach spotykają się wraz z odwiedzającymi targi z całego świata, którzy są gotowi do zainwestowania „, mówi Dyrektor Wystawy Nicola Hamann.

Szeroka gama produktów do obróbki blach

EuroBLECH 2012 obejmuje osiem hal hanowerskich targów. Przejrzysty układ wystawy pokazuje cały łańcuch technologii obróbki blach:

 • Blachy, półprodukty, wyroby gotowe (metale żelazne/nieżelazne), hale 16,17
 • Technologie transportu bliskiego, hale 16,17,27
 • Technologie rozdzielania, hale 14,15,16,17
 • Technologie formowania, hala 27
 • Elastyczne technologie obróbki blachy, hale 11,12,14,15
 • Obróbka rur / odcinków, hale 11,14,15
 • Obróbka struktur hybrydowych z blach / tworzyw sztucznych, hale 13,16,17,27
 • Elementy i części składowe maszyn, hale 11,12,14,15
 • Technologie łączenia i mocowania, hala 13
 • Technologie obróbki powierzchniowej blach (związane z procesem), hala 13
 • Narzędzia do obróbki blach, hala 13,27
 • Sterowanie procesem i zapewnienie jakości, hale 11,12,14,15
 •  Przetwarzanie danych (sprzęt i oprogramowanie), hale 11,12
 • Wyposażenie fabryczne i magazynowe, bezpieczeństwo i higiena pracy, ochrona środowiska, hale 11,12,13,14,15,16,17
 • Informacja i komunikacja, hale 13,16,17,27

W trakcie wystawy zostanie zaprezentowany szeroki wachlarz maszyn, narzędzi i urządzeń do obróbki blachy, w tym zaawansowane technologie, jak również tradycyjne maszyny i narzędzia. Wiele instytucji analizujących wystawy pochwala targi EuroBLECH, uznając je za źródło podstaw niezbędnych dla rozwoju technologicznego.

Dzięki tak bogatej ofercie produktów, EuroBLECH jest wydarzeniem dla wszystkich osób zaangażowanych w produkcję blach, obróbkę lub handel, pochodzących ze wszystkich szczebli zarządzania w małych i średnich firmach, jak również przedsiębiorstwach międzynarodowych. Wśród odwiedzających znajdują się specjaliści ds. produkcji, projektanci, kierownicy zakładów, producenci, inżynierowie i nabywcy, jak również studenci i eksperci ze stowarzyszeń. Odwiedzający EuroBLECH pochodzą z takich sektorów jak przemysł maszynowy, wyroby z blachy i komponenty, konstrukcje stalowe i aluminiowe, przemysł motoryzacyjny i jego dostawcy, walcownie, hutnictwo żelaza i stali, ogrzewanie/ wentylacje/klimatyzacje, technologie medyczne, tworzenie odnawialnych źródeł energii, przemysł lotniczy i stoczniowy.

Nowa wersja pokazu wystawy dostępna od końca sierpnia.

Nowy internetowy Pokaz Wystawy EuroBLECH 2012, wraz ze szczegółowymi informacjami na temat wielu wystawców i ich produktów, będzie dostępny od końca sierpnia 2012 roku na www.euroblech.com. Dzięki tej przyjaznej dla użytkownika wersji online, odwiedzający będą mogli stworzyć i wydrukować swój indywidualny Pokaz Wystawy z firmami i opisem produktów posortowanymi według hali lub kategorii.

Podróż i pobyt

Do Hanoweru, który posiada doskonałą infrastrukturą, można łatwo dotrzeć samolotem, pociągiem, samochodem lub środkami transportu publicznego. Na kierowców czekają ogromne powierzchnie parkingowe usytuowane w okolicach bezpośrednio przylegających do terenów wystawy.

Dworzec kolejowy 'Hannover Laatzen’ jest bezpośrednio połączony za pomocą łącznika z wejściem 'West 1″. Oprócz pociągów regionalnych, na stacji tej zatrzymują się także szybkie pociągi ICE. Niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe „Deutsche Bahn” oferuje specjalne ceny dla odwiedzających EuroBLECH. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa oferuje również obniżone stawki na loty do Hanoweru podczas EuroBLECH.

Hanower, który słynie z międzynarodowych wystaw, oferuje wszystkie standardy zakwaterowania. Liczne biura podróży na całym świecie oferują pakiety podróży do EuroBLECH 2012. Szczegółowe informacje na temat podróży i zakwaterowania są dostępne na www.euroblech.com

Godziny otwarcia / bilety

Wystawa EuroBLECH 2012 otwarta jest od wtorku 23 października do piątku 26 października 2012 roku, w godzinach 09:00 – 18:00 oraz w sobotę 27 października 2012 roku, w godzinach 09:00 – 15:00. Odwiedzający, którzy zdecydują się na zakup biletów online w sklepie internetowym na stronie www.euroblech.com, zaoszczędzą pieniądze i czas na miejscu. Cena za bilet jednodniowy na miejscu wynosi 32 EUR; odwiedzający, którzy kupują on-line, zapłacą 26 EUR. Cena biletu okresowego na miejscu wynosi 52 EUR, natomiast online 46 EUR.

Szczegółowe informacje na temat wystawy, wystawców i ich produktów, a także użyteczne informacje dla zwiedzających dostępne są na stronie internetowej wystawy www.euroblech.com.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997