Elkem wybiera lokalizację dla potencjalnej fabryki materiałów akumulatorowych w Norwegii

Elkem, norweski dostawca zaawansowanych materiałów na bazie krzemu, rozważa obecnie możliwość uruchomienia dużej fabryki do produkcji grafitu akumulatorowego w swoich rodzimych stronach. Pod potencjalne przedsięwzięcie wyznaczono już lokalizację.

Firma ogłosiła w komunikacie prasowym, że na siedzibę swojej potencjalnej wielkiej fabryki wybrała Herøya Industrial Park w południowej Norwegii. Projekt, nazwany Northern Recharge, ma na celu zaopatrywanie szybko rozwijającej się branży akumulatorów poprzez konkurencyjny proces produkcji oraz wytwarzanie bardziej ekologicznych baterii przy niższej emisji CO2.
 
Elkem buduje obecnie pilotażową fabrykę grafitu akumulatorowego w Kristiansand w Norwegii. Projekt pilotażowy, będący inwestycją w wysokości 65 mln NOK (6,1 mln EUR), ma na celu ostateczne ustalenie marszruty technologicznej oraz kwalifikację produktów. Fabryka pilotażowa ma zostać otwarta na początku 2021 r.
 
W oparciu o wnioski wyciągnięte z projektu pilotażowego Elkem oceni podstawy konkurencyjnej produkcji przemysłowej w ramach projektu Northern Recharge.
 
– Produkcja materiałów akumulatorowych stanowi jedną z największych możliwości rozwoju dla Elkem. Zapotrzebowanie na akumulatory gwałtownie wzrasta w wyniku szybkiego rozwoju elektryfikacji w transporcie i rosnącej potrzeby magazynowania energii w zrównoważonej przyszłości. Wymaga to nowych mocy produkcyjnych w zakresie materiałów akumulatorowych, a my dostrzegamy znaczne możliwości dla naszego wyspecjalizowanego produktu o zielonym śladzie ekologicznym – oznajmia w komunikacie prasowym prezes Elkem, Michael Koenig.
 
Źródło: www.evertq.pl

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997