Eksperci motoryzacyjni z Europy i Azji na Auto Expo Parts & Service

Ekologiczna motoryzacja, części zamienne i regeneracja fabryczna, możliwości dystrybucyjne w Europie i Azji, a także profesjonalny warsztat – to tylko część zagadnień, jakie poruszą eksperci podczas prelekcji organizowanych w ramach pierwszych Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts & Service. Podczas wydarzenia będzie można zasięgnąć aktualnych informacji na temat kluczowych dla branży zagadnień. Ponadto, na stoiskach polscy i zagraniczni producenci części motoryzacyjnych prezentować będą najnowsze produkty oraz usługi dla aut i motocykli. Dla polskich przedsiębiorców będzie to okazja, by poznać światowe trendy na rynku automotive, a także nawiązać bezpośrednie kontakty z partnerami z różnych krajów.

– Auto Expo Parts & Service to nie tylko miejsce do prezentacji najnowszych ofert motoryzacyjnych.  Wydarzenie stanowi bowiem istotną platformę edukacyjną na skalę międzynarodową. W panelach eksperckich organizowanych w ramach targów wezmą udział przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej, ale i eksperci z innych krajów. Podczas pierwszej edycji będziemy mówić przede wszystkim o bezpieczeństwie i jakości, a także roli, jakie te dwie kwestie odgrywają w różnych aspektach motoryzacji ­– zapowiadaRoman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji, która jest partnerem merytorycznym międzynarodowych targów Auto Expo Parts & Service.

Motoryzacyjne ABC

Podczas pierwszych Targów Auto Expo Parts & Service merytoryczne spotkania organizowane będą pod hasłem „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych”. W ich trakcie eksperci poruszą takie zagadnienia jak możliwości inwestycyjne w Polsce i Azji, a także logistyka i transport międzynarodowy w motoryzacji. Omówione zostaną też wymagania jakościowe i certyfikaty wymagane w Europie i Azji, kanały zbytu na obu kontynentach oraz możliwości wejścia na te rynki. Ponadto, specjaliści doradzą, jak wybrać dostawcę w Azji. Będzie też okazja do dyskusji na temat polityki Unii Europejskiej w zakresie homologacji i certyfikacji sprzętu motoryzacyjnego. W trakcie targów poruszone zostaną także kwestie związane z częściami zamiennymi takie jak problemy z jakością czy regeneracja fabryczna. Co ciekawe, w ramach takiego panelu zaprezentowany zostanie raport porównania naprawy bliźniaczych modeli samochodów przy wykorzystaniu części oryginalnych jak i zamienników. Nie zabraknie też spotkania dotyczącego ekologii w motoryzacji. Oprócz tego odbędzie się jeszcze cykl prelekcji pod hasłem profesjonalny warsztat, czyli wszystko dla serwisu, dealera, wynajmu samochodów czy chemii warsztatowej. Podczas targów będzie można dowiedzieć się też więcej na temat autoryzowanych dealerów samochodów oraz zmian w strukturach sieci dystrybucyjnych. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone są dla branży. Ostatni z kolei otwarty będzie już dla szerokiej publiczności i poświęcony zostanie głównie kwestiom związanym z bezpieczeństwem. Dla zwiedzających z tej okazji przygotowanych zostanie szereg motoryzacyjnych atrakcji. 

Motoryzacyjny przegląd

Oprócz szerokiej części merytorycznej na Auto Expo Parts & Service znajdzie się również bogata część ekspozycyjna. Przez trzy dni zaprezentowane zostaną rozmaite części zamienne do samochodów i motocykli, opony, felgi, oleje, płyny, akumulatory i instalacje samochodowe. Oferta obejmie też części i akcesoria do aut ciężarowych i terenowych, a także ciekawostki dla warsztatów. Co więcej, pojawią się tu narzędzia, odzież oraz pokrowce i inne akcesoria motoryzacyjne jak GSM, CB radio, alkomaty czy elektronika samochodowa. Na stoiskach obecne będą również wydawnictwa oraz instytucje i organizacje branżowe.

I Targi Auto Expo Parts & Service odbędą się w dniach 11-13 września br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Patronem honorowym jest Instytut Transportu Samochodowego, a merytorycznym Polska Izba Motoryzacji. Więcej informacji na temat imprezy znajduje się na stronie www.auto-expo.pl