Drobne potknięcie Land Rovera – jest akcja serwisowa

Spółka JLR POLSKA powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modeli Land Rover Freelander2 oraz Range Rover Evoque z roku modelowego 2012 – 2014, wyposażone w silnik wysokoprężny 2.2l, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.
Poinformowano, że w niektórych pojazdach może wystąpić nieszczelność w układzie powrotnym paliwa z wtryskiwaczy i użytkownicy mogą zgłaszać odczuwalny zapach oleju napędowego. W przypadku powstania nieszczelności, gdy w zagłębieniach osadzenia wtryskiwacza zbierze się odpowiednia ilość paliwa, może dojść do sytuacji, w której paliwo zacznie spływać po bloku silnika. W przypadku, gdy paliwo zetknie się z rozgrzanymi elementami układu wydechowego może w skrajnych przypadkach wystąpić ryzyko pojawienia się dymu lub pożaru.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 81 aut Land Rover Freelander2 oraz Range Rover Evoque. Przedsiębiorca poinformuje właścicieli o możliwości wystąpienia usterki, samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie. Czynności serwisowe polegają na sprawdzeniu szczelności układu powrotnego paliwa z wtryskiwaczy i jeżeli to konieczne wymianie przewodów powrotnych paliwa oraz uszczelniacza.

źródło: UOKiK, AUTOR: WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997