Dostawcze Volkswageny dostępne na minuty – marka Volkswagen Samochody Użytkowe we współpracy z 4Mobility uruchamia usługę carsharingu

– Program carsharingowy rusza w Warszawie i w Poznaniu
– Codziennie, dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych dostępnych będzie trzydzieści samochodów dostawczych marki Volkswagen – Prosty sposób wypożyczenia i płatności – przy pomocy aplikacji na smartfona
Poznań/Warszawa, 23 sierpnia 2019 r. ProShare, dział Volkswagen Samochody Użytkowe z siedzibą w Hanowerze (Niemcy) zajmujący się nowoczesnymi rozwiązaniami mobilności oraz Volkswagen Samochody Użytkowe (Polska) przy wsparciu Volkswagen Financial Services, nawiązały współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferują klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych. Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych. 20 sierpnia br. na ulicach dwóch polskich miast, Warszawy i Poznania, pojawiły się dostępne w ramach usługi Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej.

Oferowane w ramach usługi samochody marki Volkswagen dostępne są dla każdego. Wpisuje się to we współczesne trendy Smart City i procesy zmian społecznych – możliwość użytkowania zamiast posiadania. Operatorem usługi i dostawcą sprawdzonych rozwiązań związanych z wypożyczaniem samochodów na minuty jest firma 4Mobility. Wystarczy pobrać aplikację 4Mobility na smartfona, zarejestrować się i wybrać odpowiednie – mniejsze lub większe – auto dostawcze marki Volkswagen. Użytkownicy wskazują bazę, z której samochód odbiorą lub wybierają auto znajdujące się w strefie działalności 4Mobility. Aplikacja kieruje wypożyczającego do wybranego pojazdu. Będąc już przy samochodzie, aplikacja umożliwia jego otwarcie i rozpoczęcie przejazdu. Płatność, podobnie jak w przypadku innych operatorów usług carsharingowych, odbywa się w prostym systemie na minuty.

Codziennie w Warszawie i Poznaniu dostępnych będzie po 15 samochodów użytkowych marki Volkswagen: 7 Caddy, 4 Transportery i 4 Craftery. Każdy z modeli opatrzony jest innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy – wózek z kartonami.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe nie tylko dostarcza pojazdy w ramach projektu, ale również wspiera operacyjnie i biznesowo działania koncernu VW AG, współprojektując rozwiązania tego testu – mówi Magda Piekarczyk, Kierownik Komunikacji Marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe. „Upatrujemy w tej części biznesu szansy na rozwój nie tylko produktów optymalnie dopasowanych do potrzeb danego segmentu klientów, ale także modeli biznesowych, jakie mogą ewoluować wraz z rozwojem dostaw ostatniej mili oraz Smart City. Chcemy kreować nowoczesną logistykę miejską. Zauważamy potrzeby klientów indywidualnych, którzy poszukują auta od ręki, dostępnego na krótki czas, dokładnie w momencie kiedy pojawia się „potrzeba transportowa”. Jako marka chcemy zapewniać rozwiązania dające mobilność i dostarczać rozwiązania wpływające na zwiększanie dostępności samochodów.”

Bliska współpraca ProShare, Volkswagen Samochody Użytkowe i 4Mobility jest możliwa dzięki finansowaniu oferowanemu przez kolejnego partnera projektu, Volkswagen Financial Services.

Volkswagen Financial Services wspiera działania marek samochodowych Grupy Volkswagen nie tylko poprzez dedykowaną ofertę finansową. Kompleksowo promujemy ideę mobilności, dlatego umożliwiamy realizację takich inicjatyw, jak carsharing pojazdów dostawczych – wyjaśnia Bartłomiej Siuchniński, Kierownik Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services. – Zgodnie z naszym motto: „Bank. Leasing. Ubezpieczenia. Mobilność.”, oferujemy mobilne rozwiązania klientom końcowym i zależy nam na udziale w tego typu projektach – dodaje ekspert VWFS.

Pierwszych dziewięć miesięcy funkcjonowania projektu to faza będąca poszerzeniem okresu testowego, który odbył się na rynku niemieckim. Jednocześnie z wdrożeniem w Polsce, testy usługi odbywać się będą w innych krajach europejskich, np. w Hiszpanii. W tym czasie zarówno marka Volkswagen, jak i operator 4Mobility, skupią się na wypracowaniu w oparciu o wnioski płynące z pilotażu najlepszego modelu biznesowego dla projektu ProShare oraz na weryfikacji potencjału carsharingu aut dostawczych w Polsce. Niezależnie od startu projektu stworzonego we współpracy z 4Mobility, Volkswagen testować będzie sharing aut w sieci dealerskiej marki, udostępniając je klientom obecnie eksploatującym samochody dostawcze marki Volkswagen.

Bardzo się cieszę, że dziś ProShare we współpracy z naszym polskim partnerem 4Mobility ma możliwość zaoferowania tak nowoczesnej usługi, jaką jest wynajem aut użytkowych na minuty. Chciałbym podziękować  marce Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Volkswagen Financial Services, którzy wspierali realizację tego przedsięwzięcia. Cieszymy się na nadchodzące 9 miesięcy, w których mamy nadzieję dowiedzieć się wiele na temat potencjału rozwoju naszej usługi w dwóch dużych miastach Polski – w Warszawie i w Poznaniu. Nasz projekt jest spójny ze strategią marki Volkswagen Samochody Użytkowe dążącej do tego, by być nie tylko producentem pojazdów, ale także dostawcą nowoczesnych rozwiązań mobilnych. Z naszego produktu, łączącego ze sobą takie segmenty usług jak Vehicle on Demand ( samochód dostępny na żądanie) oraz Last Mile Transportation (dostawy ostatniej mili), w kolejnych 9 miesiącach korzystać będzie wielu przedsiębiorców oraz wiele osób prywatnych. Mam nadzieję, że te najbliższe miesiące będą dla nas inspirujące i kto wie, może będziemy w stanie zaoferować nasz serwis w przyszłości również w innych polskich miastach – mówi Joerg Feldheim, Managing Director ProShare.

Naszym założeniem przy wprowadzaniu tej usługi jest udostępnienie klientom – niezależnie od tego czy są to przedsiębiorcy, czy osoby prywatne – samochodów użytkowych w jak najprostszy sposób. W tym przypadku carsharing jest idealnym rozwiązaniem. Przez aplikację 4Mobility klienci w Warszawie i w Poznaniu mają możliwość dotarcia do potrzebnego im w danym momencie samochodu dostawczego w przeciągu kilku minut. Nasza flota składa się z Caddy Maxi, Transporter i Crafter – co oznacza, że jest to kombinacja dostosowana do wszystkich wyzwań transportowych. Od dziś auta te są dostępne w aplikacji 4Mobility. Caddy Maxi oraz część Transporterów będzie dostępna stojąc zaparkowana przy ulicy w strefie działania 4Mobility – a więc w systemie Free Floating. Natomiast Craftery będą dostępne w systemie Station Based, czyli w bazach operatora. Jesteśmy przekonani, że nasz serwis poprzez łatwość obsługi oraz transparentność kosztową zyska wielu zadowolonych klientów. Ciekawi nas jaki wpływ na zachowania Warszawiaków i Poznaniaków będzie miał stały, 24-godzinny dostęp do samochodów dostawczych marki Volkswagen – podkreśla Piotr Orłowski, Market Development Manager International ProShare.

Usługa zarządzana jest przez firmę 4Mobilty, specjalizującą się w obsłudze tego typu projektów, a mającą już spore doświadczenie w współpracy z markami koncernu Volkswagen.

Jesteśmy dumni, że wraz z naszym partnerem strategicznym Volkswagen Samochody Użytkowe możemy udostępnić użytkownikom 4Mobility nową usługę carsharingu. Od teraz mieszkańcy Poznania i Warszawy, oprócz samochodów osobowych będą mieli możliwość wynajmu aut dostawczych w trzech „rozmiarach” S/M/L. Nasz wspólny projekt kierujemy m.in. do klientów indywidualnych, którzy na co dzień korzystają z naszych aut osobowych, a w razie potrzeby mogą wybrać większe auto na minuty. Oferta jest również skierowana do klientów biznesowych mogących naszymi autami realizować np. bieżące dostawy do swoich sklepów. Nieustannie poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki współpracy z koncernem Volkswagen  możemy w ramach jednej aplikacji udostępniać auta osobowe i dostawcze – to sprawia, że aplikacja 4Mobility jest bardziej wszechstronna i jest ważnym krokiem w rozwoju mobilności – podkreśla Paweł Błaszczak, Prezes 4Mobility.