Dodge opuszcza serie NASCAR

Marka samochodów Dodge po aktualnym sezonie zaprzestanie współpracy z najpopularniejszymi wyścigami w USA – serią NASCAR.
Szef marki Dodge należącej do koncernu Chrysler nie ukrywał, że rezygnacja z udziału w wyścigach NASCAR przychodzi Dodge’owi bardzo ciężko. Sezon 2012 będzie ostatnim, w którym kierowcy będą mogli korzystać z technologii Dodge dla wyścigów samochodowych. Wszelkie kontrakty z poszczególnymi ekipami zostaną rozwiązane.
Jedynym zespołem korzystającym z usług Dodge’a jest aktualnie Penske Racing. W przeszłości marce tej zaufały takie ekipy jak Chip Gannasi Racing i Richard Petty Motorsports. Marka już w przeszłości rozstawała się z NASCAR, lecz zawsze wracała do niego po uporaniu się z przejściowymi kłopotami.
Najbardziej rozpoznawalnym kierowcą jeżdżącym samochodem zbudowanym przez specjalną grupę Dodge’a zajmującą się wyścigami samochodowymi jest obecnie Brad Keselowski. Aktualnie znajduje się on na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej Sprint Cup.
– Prawie pół roku analizowaliśmy różne możliwości – powiedział Ralph Gilles – Po tym czasie z bólem muszę przyznać, że nie ma innego wyjścia. Wycofujemy się z wyścigów NASCAR z ciężkim sercem i jest to dla nas bolesne.
onet.pl/mr