Denso otworzy w Mysłowicach zakład za ponad 16 mln zł

Japońska firma Denso w sierpniu tego roku, kosztem 16,1 mln zł, otworzy w Mysłowicach na Śląsku zakład, gdzie wytwarzane będą podzespoły dla motoryzacji. Inwestor zakłada, że w 2015 r. wartość sprzedaży produktów z nowej fabryki przekroczy 100 mln zł.
Komunikat w tej sprawie zamieściła w czwartek na swojej stronie internetowej spółka Denso Europe. Produktem mysłowickiej fabryki ma być zestaw wskaźników deski rozdzielczej samochodu.

Denso jest globalną korporacją, działającą w 35 krajach. Inwestycję w Mysłowicach zrealizuje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Denso Poland. Jej kapitał to 4,6 mln zł. Polską spółkę założyły firmy: Denso PS Electronics Corporation (dwie trzecie udziałów) oraz Denso Europe BV (jedna trzecia).

W Polsce do grupy Denso należy m.in. zakład Denso Thermal Systems Polska w Tychach, gdzie wytwarzane są nagrzewnice, klimatyzatory i chłodnice do samochodów. Tyska fabryka zatrudnia ok. 350 osób.

W Mysłowicach docelowe zatrudnienie, na poziomie ok. 70 osób, ma być osiągnięte na początku 2016 roku. Całkowita powierzchnia fabryki wyniesie ok. 4,5 tys. m kw.

Denso Corporation z siedzibą w japońskiej Kariyi należy do wiodących światowych dostawców komponentów dla motoryzacji. Klientami grupy są wszyscy najwięksi producenci samochodów na świecie. W ponad 200 spółkach grupa zatrudnia ok. 120 tys. osób, z czego w Europie 13 tys. w 21 fabrykach i ośmiu głównych biurach sprzedaży. Korporacja jest notowana na giełdach w Tokio i Nagoi.

wnp.pl, AUTOR:  PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997